Kale önünde dostane hareketler

McDonald's Fransa'dan dostluk kokan bir gol hikâyesi.

23.05.2017 - 09:59 | Sencer Uçar

Kale önünde dostane hareketler

Gol atmak mı asist yapmak mı? Futbol oynayan herkesin sıkça yaşadığı bir ikilemdir bu. Peki ya işin içine dostluk girerse?

McDonald’s Fransa’nın yayınlanan son reklam filminde bu ikilemin yeşil sahada dostluk çerçevesinde nasıl çözüldüğüne tanık oluyoruz.

Filmde, amatör bir futbol maçına konuk oluyoruz. Bir hayli mücadeleli geçen maçta takımın 10 numarası rakipleri bir bir çalımlamaya koyuluyor; kaleciyi de geçip topu boş ağlara yuvarlayacakken, pas isteyen arkadaşını fark ediyor. Gol atmak ile asist yapmak arasında kalan adam kalbinin sesine kulak veriyor. Zira adamın zihninde, arkadaşının yağmur çamur dinlemeden kankalarına getirdiği McDonald’s siparişleri canlanıyor. Sonunda kazanan dostluk oluyor ve adam golü arkadaşına attırıyor.

TBWA\ Paris imzalı reklam filmi de böylece McDonald’s’ın sıradan insanların günlük hayatlarında ve ilişkilerinde oynadığı rolü vurgulamış oluyor.

Kaynak: Coloribus

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.