“Kalbimin sesini dinliyorum”

DeFacto'nun yeni kampanyasının reklam yüzlerinden Hande Erçel için başarılı işin temelinde ekip ruhu yatıyor.

02.05.2017 - 14:35 | Sultan Öncü Arslanoğlu

"Kalbimin sesini dinliyorum"

DeFacto‘nun yeni kampanyasının reklam yüzlerden biri olan Hande Erçel reklam oyunculuğunun dizi/film oyunculuğuna kıyasla daha zorlayıcı olduğunu itiraf ediyor. Proje seçimlerinde nihai kararı hislerine bırakan Erçel’e göre işi başarıya götüren kilit nokta ise ekip ruhu.

DeFacto’nun yeni reklam yüzü olarak karşımızdasınız. Bir marka için kamera karşısında olmak nasıl bir deneyim? Dizi/film için performans sergilemekle karşılaştırdığınızda nasıl ayrışıyor iki oyunculuk deneyimi?

Aslında daha kolay gibi görünse de reklam oyunculuğu çok daha zorlu diyebilirim. Dizilerde uzun uzun konuşarak, oynayarak anlatma şansınız var ama reklamlarda çok daha kısa sürede ve hatta burada konuşmadan, sadece beden diliyle tüm senaryoyu aktarmak gerekiyor. Ancak aldığım keyif ve yaşadığım heyecan açısından hiçbir fark yoktu.

DeFacto ile nasıl buluştunuz?

DeFacto’dan teklif geldiğinde çok mutlu oldum. DeFacto benim için genç ve moda markalardan biri, ayrıca tasarımlarını çok beğendiğim bir marka. Enerjisini çok sevdiğim için teklif geldiğinde çok heyecanlandım. Yüzü olmak beni mutlu etti.

Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde okurken teklifler gelmeye başladı. Eylül 2014’te TRT’de yayınlanan Hayat Ağacı dizisi ilk oyunculuk deneyimim oldu ve bir daha vazgeçemedim.

Yer alacağınız projeleri belirlerken ne kadar seçicisiniz peki; olmazsa olmazlarınız var mı?

Elbette çok dikkatli okuyor ve inceliyorum ama asıl kararı kalbimin sesini dinleyerek veriyorum. Tamamen hislerime göre seçim yapıyorum. Ama bu bir ekip işi ve her şey bütünleştiğinde işler de şahane ilerliyor.

İki üniversiteden En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldınız. Ödüller nasıl bir sorumluluk yüklüyor size?

Henüz yolun başındayken böyle bir ödüle layık bulunmak çok gurur verici elbette. Bu övgüyü haketmek için her zaman çok daha fazla çalışacak ve elimden gelenin en iyisini yapacağım.

“Günün birinde kesinlikle şöyle birini canlandırmalıyım” dediğiniz bir karakter var mı hayalinizde?

Şimdiye kadar Güneşin Kızları ve Aşk Laftan Anlamaz dizilerinde canlandırdığım karakterler birbirinden farklı ama çok güzellerdi. Her ikisini de çok severek oynadım. Bundan sonra seçeceğim karakterin daha farklı ve hatta beni biraz daha zorlayacak bir role sahip olmasını istiyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.