Haftanın reklamı: Pegasus bir hayalden insight damıtmış

Bundan sonra her hafta, tüm mecralarda yayınlanan reklamlar içinden dikkatimi çeken, strateji ve yaratıcılık açısından öne çıkan, ait olduğu markaya gerçekten değer kattığına inandığım bir tanesini ‘Haftanın reklamı’ seçip MediaCat okurlarıyla paylaşmak istiyorum. Bu hafta en çok dikkatimi çeken iş Pegasus’a ait. Hem yaslandığı insight, hem yaratıcı fikir, hem de prodüksiyon kalitesi açısından başarılı bulduğum […]
17.01.2014 - 15:13

Bundan sonra her hafta, tüm mecralarda yayınlanan reklamlar içinden dikkatimi çeken, strateji ve yaratıcılık açısından öne çıkan, ait olduğu markaya gerçekten değer kattığına inandığım bir tanesini ‘Haftanın reklamı’ seçip MediaCat okurlarıyla paylaşmak istiyorum. Bu hafta en çok dikkatimi çeken iş Pegasus’a ait. Hem yaslandığı insight, hem yaratıcı fikir, hem de prodüksiyon kalitesi açısından başarılı bulduğum bu çalışma, Pegasus markasının ‘çok uygun fiyata uçma’ şeklinde özetlenebilecek vaadini başarılı bir şekilde aktarıyor.

Rafineri imzasını taşıyan, prodüksiyonu Böcek Yapım’a ait reklamda, magazin haberlerine, sosyetik söylentilere konu olan, zihinlere işlenmiş popüler bir ‘lüks hayalinden’ (Bkz: Öğle yemeği için Paris’e uçmak) yararlanılıyor ve bu ‘uçuk’ hayalin artık çok kolay gerçekleştirilebileceği etkili bir görsellikle anlatılıyor. Gaziantep’in muhteşem mutfağının damakta yarattığı etkiler de cabası. Ajansı da, markayı da tebrik ediyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KgVGgZcUBpQ[/youtube]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.