Güzel Köylü ikinci bölümüyle de günün birincisi

2 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

03.07.2014 - 17:13 | MediaCat

Güzel Köylü, Sosyal TV izleyicisinin gözünde Çarşamba günlerinin vazgeçilmez dizisi olma yolunda hızla ilerlerken ikinci bölümünün yayın gününde günü birinci sırada kapattı. Toplamda 4,014 kullanıcıdan 7,237 Tweet alan dizi yayılımda 13,280,586 kere Twitter akışında yer aldı. Sosyal TV izleyicileri “Bu akşam @berkcankat #aşkiçin #güzelköylü ‘de :)) İzlenmez mi? Hem de nasıl izlenir :)) canım benim yine şahane bir bölüm…” diyerek ekranlarının ve klavyelerinin başına geçerken gece boyu dizileri ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Gecenin en çok paylaşılan alıntısı “Bir erkek bir kadını seviyorsa kandırmayacak, kandırıyorsa da hiç seviyorum demeyecek” olurken Bora Cengiz’in Tweeti “@iekinkoc ile hazırlıkları yaptık, sevgili kardeşimiz @berkcankat’ın oynadığı #GüzelKöylü ‘nün 2. bölümünü bekliyoruz! #Aşkiçin” Top Tweet oldu.

Ağlatan Dans  sezon final bölümü ile yayın gecesinde Sosyal TV’yi ikinci sırada tamamladı. Sezon finali olmasına üzülseler de yeni bölüm heyecanlarını dile getirmekten kaçınmayan izleyiciler gece boyunca müziklerle ve çekimlerin yapıldığı güzel yerlerle ilgili paylaşımlar yaptı. Sosyal TV izleyicileri “#AğlatanDans yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyeceğiz, teşekkürler @yaseminnak ve tüm ekibi harikaydınız” diyerek geceyi ve sezonu noktaladı. Dizi gece boyunca toplamda 1,451 kullanıcıdan 2,457 Tweet aldı.

Nihat Hatipoğlu ile Ramazan, ramazan boyunca yaptığı iftar ve sahur programları ile izleyicilerin sorularını cevaplarken Çarşamba gününü üçüncü sırada kapattı. Sultanahmet Meydanı’ndan iftarda canlı yayın yapılan program toplamda 1,080 Tweet alarak yayılımda 5,865,274 kere kullanıcıların Twitter akışında yer aldı.

Ankara’nın Dikmeni, diziyi “en iyi komedi dizisi” ilan eden Sosyal TV izleyicilerinin parmaklarında Çarşambayı dördüncü sırada tamamladı. Dikmen, Zirek ve Latif’in Ramazan davulculuğuna soyunmasını konuştu. Bir yandan “#ankaranındikmeni Sonatın hali neydi öyle ya gülmekten oturduğum kanepeden düştüm” yorumlarının yapıldığı gecede bir yandan da dizinin yaz boyu devam etmesi ve reyting durumu “Ankara’nın Dikmeni sezon finali yapmadan devam edecekse eğer Güzel Köylü onu çiğ çiğ yer” yorumlarının eşliğinde tartışıldı.

Ekranların son dönemde popülerliği artan yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster, Berna Laçin’in sunduğu Çarşamba akşamki yayını ile beşinci sırada yer aldı. “En büyük korkum Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında son soruya getirip 15.000 lirayla gitmek” diyen izleyiciler gece boyunca yarışmacıların performanslarını değerlendirdi. Berna Laçin’in yarışmayı sunması Sosyal TV izleyicilerinin dikkatini çekerken “Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının cinsel ayrımcılığa son verdiğini öğrenmek beni fazlasıyla memnun etti.”  gibi yorumlar paylaşıldı. “Kim Milyoner Olmak İster de telefon joker hakkımla babamı aratsam kapatır o arar” ise gecenin esprisi olarak izleyiciler arasında sıkça paylaşıldı.

  

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 2 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.