MediaCat

Guinness reklamını yayından kaldırılmadan izleyin!

Markanın Olimpiyat filmi güçlü bir hikâyeden ilham alıyor.

Guinness reklamını yayından kaldırılmadan izleyin!

İrlandalı bira markası Guinness, Olimpiyatlarda yarışmak için yerini hasta ikiz kardeşine devreden bir atletin hikâyesini anlattığı etkileyici bir reklam filmi yayınladı. Reklamda biatloncu Tracy Barnes’ın, Olimpiyatlar öncesi final yarışlarını tamamlayamayan ikiz kız kardeşi Lanny Barnes’a yaptığı büyük fedakârlığı, markanın peşinde olduğu mesajla güçlü bir uyum içinde izliyoruz: Verdiğimiz kararlar, karakterimizin doğasını ortaya çıkartır.

Reklamı yayından kaldırılma ihtimaline karşılık hemen izlemenizde fayda var zira Guinness gibi Olimpiyat sponsoru olmayan markaların Olimpiyat reklamı yapmaları prosedüre aykırı. Ancak Guinness’in kurnaz hamlesinin ardında, sponsorlar arasında yer alan Budweiser’ın bir adım önüne geçebilme arzusu yer alıyor. Tabii marka yetkililerinin görüşü bu yönde değil. Guinness sözcüsü Jim Sias yaptığı açıklamada reklam filmini, “Bu reklam bir gerilla pazarlama taktiğinden ibaret değil. Bu sadece Guinness’in DNA’sında yer alan değerlerle çok iyi örtüştüğünü düşündüğümüz ilham verici ve güçlü bir hikâye” diyerek savunuyor.

[youtube]http://youtu.be/WpE9Xk0d5Qg[/youtube]

Kaynak: Creativity Online

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.