MediaCat

Griezmann olsa beğenirdiniz

Orange’dan Fransa Kadın Milli Futbol Takımı’na önyargılara meydan okuyan destek.

Hemen her gün futbolcuların attığı olağanüstü gollerden, sergiledikleri müthiş performanslardan kesitler görmek mümkün. Erkek futbolcuların görünürlüğü kadınlara kıyasla bir hayli fazla olunca, bir yerlerde müthiş bir gole denk gelindiğinde o golün sahibinin erkek olduğunu varsayma ihtimali de yüksek. Futbol sahalarında yaşananlar ise önyargılardan çok farklı.

Bu ay başlayacak FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda Fransa Kadın Milli Futbol Takımı’na desteğini önyargıları yıkarak göstermek isteyen Orange, VFX yardımıyla hazırlanan yeni reklam filminde izleyenleri ters köşe bir futbol şöleninde ağırlıyor. Goller muazzam, heyecan yüksek, kramponların sahipleri ise gözlerin aşina olduğu isimler değil.

Kadın ve erkek futbolcuların benzer hareketlerinin Fransa Futbol Federasyonu arşivlerinde haftalarca süren araştırmalar sonucunda bulunarak hazırlandığı kampanyanın ajansı Marcel.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.