Gri Creative’de yeni yapılanma

Ajans yönetim kademesinde bir dizi değişikliğe gitti.

02.08.2019 - 14:01 | MediaCat

Gri Creative'de yeni yapılanma

Tam hizmet ajansı Gri Creative, farklı disiplinleri bir arada tutmak ve departmanlar arası bilgi akışını mükemmelleştirmek adına yeniden yapılanma kararı aldı.

Yeniden yapılanma faaliyetleri kapsamında, geçmişte Birleşik Reklamcılar ve McCann Erickson/Link Yönetici Ortağı olarak görev alan Engin Özden, ajansın yönetim kuruluna danışman olarak katıldı. Yeni yapıda Emrah Özdamar CEO, Onur Özdamar CMO, Onur Altın CTO ve Engin Özden de COO olarak görevlendirildi.

Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden yapılanmaya gittiklerini belirten Gri Creative CEO’su Emrah Özdamar, “Bütünleşik reklam ajansı olmak, farklı disiplinleri bir arada tutmayı, bir arada tutarken de farklı departmanlar arasındaki bilgi akışını mükemmelleştirmeyi gerektiriyor. Örneğin; iletişim stratejisini belirlediğiniz, kampanyalarını tasarladığınız bir markanın aynı zamanda mobil uygulamasının kullanıcı deneyimi tasarımını yapmak ya da aynı anda sosyal medyadaki ilişkilerini yürütmek ciddi bir koordinasyon ve sisteme ihtiyaç duyuyor. Yeni yapı, bir yandan hizmet alanlarımızdaki performansımızı kendi içinde geliştirmeyi hedefliyor, aynı zamanda bu alanları ajans değerleri temelinde birbirlerine bağlamayı amaçlıyor.” dedi.

Yeniden yapılanma sonrasında hizmet üretim hızı ve verimliklerini çok daha üst noktalara taşıyacaklarını söyleyen Özdamar, “Gri Creative olarak, bugün müşterilerine strateji temelli bütünleşik reklam hizmetleri sunuyoruz. Markayı hedeflerine götürecek stratejileri mecra bağımsız geliştiriyoruz. Uygulama yapılan mecralar dijitalle sınırlı kalmıyor. Bu viral bir kampanya da olabiliyor, bir reklam filmi ya da billboard da olabiliyor. Portföyümüzdeki markaların çoğuna entegre reklam hizmeti verirken, sadece sosyal medya yönetimini ya da internet projelerini üstlendiğimiz ya da BTL hizmetler verdiğimiz markalar da var. Yeni yapılanmayla dünya standartlarında, kalıcı, sektöre ilham verecek, yol gösterecek bir kültürü ve iş süreçlerini hayata geçireceğiz. Sektördeki kişi ve kurumlara kıyaslama kriterleri kazandırmak, kararlı olduğumuz hayalimiz.” diye konuştu.

Gri Creative’in yaptığı işin her zaman arkasında duran, verdiği hizmet kalitesinin sürekliliğine önem veren, iş ve insan yönetimi konusunda uzmanlaşmış, sürekli daha iyisini arayan bir organizasyon olduğunu dile getiren Özdamar, “100 adet ulusal ve uluslararası ödülümüz var. Bunların büyük bölümü hayata geçirdiğimiz dijital proje ve kampanyalardan. Son dönemde, her yıl düzenlenen global IAC (Internet Advertising Competition) yarışmasında, Vestel için online ile offline’ı entegre ettiğimiz Vestel Deepbach projesiyle Yılın Entegre Kampanya Ödülü’ne layık görüldük. Bu, gitmek istediğimiz yolda doğru adımlar attığımızın yeni bir göstergesi oldu. Yine bu yılki The One Awards’ta Amerikan Hastanesi ve Karsan markalarımızla Yılın İtibar Kazandıran Dijital Ajansı seçildik. 2018 ve 2019 başında Tofaş, Türk İslam Eserleri Müzesi, Groupama internet siteleriyle aldığımız ödüller, kullanıcı deneyimi tasarımı (UX) konusundaki titiz çalışmalarımızın karşılığı oldu. Son olarak ise “UX Design” temelli internet projelerimiz Sompo Sigorta ve Robert Kolej, pazarlama ve iletişim sektöründeki yaratıcı çalışmaları değerlendiren dotCOMM Awards’ta birer Gold Award kazandı. İnanıyorum ki 100’üncü ödülümüzle beraber gelişen bu yeniden yapılanmayla çok daha başarılı projelere imza atacağız.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.