MediaCat

Greenpeace sunar: “Los Santos +3°C”

GTA’nın kurgusal şehri Los Santos’u daha önce hiç böyle görmediniz.

Greenpeace sunar: “Los Santos +3°C”

Greenpeace ve VMLY&R Brasil, iklim krizine ilişkin farkındalık yaratmak için sanal dünyanın en meşhur şehirlerinden Los Santos’u alışılmadık bir şekle bürüdü. İşbirliği kapsamında, Grand Theft Auto’nun (GTA) Los Angeles’ın realistik bir replikası olan haritası iklim değişikliğinin gerçek tahminlere dayalı etkilerini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı ve küresel ısınmaya atıfta bulunacak biçimde “Los Santos +3°C” olarak isimlendirildi. Yeni harita, Kings Roleplay sunucusu üzerinden oyunseverlerle buluşturuldu.

Projenin tanıtıcı videosu, sular altında kalmış Los Santos’u ve evlerini kaybetmiş sakinlerini ekrana taşıyor. Video, ilk etapta distopik bir izlenim oluştursa da aslında iklim krizine karşı etkili önlemler alınmadığı takdirde Los Angeles’ın gelecekte gerçekten bürünebileceği silüeti sergiliyor.

İklim krizinin etkilerinin gözlemlenmekle kalmayıp tecrübe edildiği Los Santos +3°C’te karakterler maske takmak zorunda oldukları ve hızlı yoruldukları gibi, iklim mültecilerini kurtarmak ve temiz içme suyu taşımak gibi özel görevleri yerine getiriyor. Greenpeace Brezilya sözcüsü Rodrigo Jesus oyunun bu özel versiyonuyla, gençleri hükümetler acilen gerekli önlemleri almazlarsa böyle bir dünyada yaşayabileceklerine dair bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.