Küresel ısınmaya karşı “tersine” bir kampanya

Greenpeace yerçekimine meydan okuyor.

29.05.2017 - 11:35 | Sencer Uçar

Ogilvy & Mather ve Greenpeace Avustralya, Sydney’de kurdukları interakif düzenek aracılığı ile küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmayı ve küresel ısınmayla mücadele konusunda toplumun desteğini almayı amaçlıyor.

Düzenekte, üzerinde bir kutup ayısının bulunan ve erimekte olan bir buzdağı ile izleyicileri küresel ısınmaya karşı Greenpeace’i desteklemeye çağıran bir mesaj bulunuyor. İzleyicilerin düzenek ile etkileşime geçmeleri sonucunda damlalar yerçekimine meydan okumaya başlayarak tersine akmaya başlıyor. Destekçi sayısı yükseldikçe damlaların geri akışı da artıyor.

Greenpeace program yardımcısı Nic Seton, insanların verdikleri destek ile küresel ısınma gibi her canlıyı ilgilendiren bir konuda bir şeyleri değiştirebileceklerine olan inanı artırmak ve bir şeyleri gerçekten değiştirebileceklerini göstermek için böyle bir projeye imza attıklarını belirtiyor. Zira küresel ısınmanın yavaşlatılması, durdurulması, hatta çevreye verdiği zararın tersine çevrilmesi için birlikte hareket etmek şart.

Hayata geçirilen bu kampanya ile insanların küresel ısınma konusunda bilinçlendirilmelerinin yanı sıra küçük dokunuşlarının büyük etkiler yaratabileceği de gösterilmiş oluyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.