Göz ardı edilen bir mesele

Fransız gözlük markası odadaki filin daha net görülebilmesi için kolları sıvadı.

30.11.2020 - 11:37 | Arzu Nilay Kocasu

Göz ardı edilen bir mesele

The Voice yarışması galibi Fransız şarkıcı Kendji Girac, yeni şarkısı Evidemment için 6 Kasım’da yayınlanan klibiyle hayranlarının aklını karıştıran bir işe imza atmış; tamamı bulanık, düşük görüntü kalitesindeki klibi izleyenler ortada bir yanlışlık olduğunu düşünerek klibin görüntü kalitesindeki düşüklük hakkındaki düşüncelerini sosyal medyaya taşımışlardı.

Tüm tartışmalara rağmen nedeni açıklanmayan “kalitesiz” videonun gizemi üç hafta sonra Kendji Girac’ın açıklamasıyla çözüldü.

Fransız gözlük markası Droit de Regard için BETC tarafından hazırlanan kampanyanın parçası olan klip, yarattığı tartışmayla Fransa’da pek çok insanın mustarip olduğu bir soruna ışık tutmayı amaçlıyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Fransa’da ortalama 300 euro ila 600 euro tutarındaki göz muayenesi ücretini ödeyemeyen yüzde 17’lik bir kesim, görme bozukluğuyla yaşamaya mahkûm durumda. Sorunla mücadele için hedef kitlesinin masraflarının tamamını karşılayan Droit de Regard, reklam ajansı BETC ve Kendji Girac işbirliğiyle hayat bulan kampanyasıyla göz sağlığına erişimin Fransa’da yeterince konuşulmayan ancak ciddi bir sorun olduğunu hatırlatmayı hedefliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Droit De Regard
  • Reklam Ajansı: BETC
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.