MediaCat

Gösterilemeyeni göstermek

Vision du Monde’dan milyonlarca çocuğun maruz kaldığı acıları gözler önüne sermenin yaratıcı bir yolu.

Gösterilemeyeni göstermek

Günümüzde dünyanın her yerinde çocuklar şiddete, ölüme ve acıya maruz kalıyor. Küresel ısınmanın Afrika’da su ve gıda krizini derinleştirdiği, başta Rusya-Ukrayna olmak üzere savaşların büyük yıkımlara yol açtığı bu yıl durumun çocuklar açısından hiç de parlak olmadığı ortada.

Milyonlarca çocuk zorla evlilik, kadın sünneti, yetersiz beslenmeden ötürü ölüme maruz kalırken, gösterilmeleri yasal ya da ahlaki nedenlerden ötürü yasak olan bir ülkede bu gerçekler nasıl gösterilebilir?

Fransız sivil toplum kuruluşu Vision du Monde (Dünya Görüşü) ve ajansı Steve, toplumu harekete geçirmeye yönelik hayata geçirilen kampanyada insanlara hayal güçleriyle görmekten başka bir şans bırakmıyor. Filmlerde arka planda seslerin eşlik ettiği siyah ekranla baş başa bırakılanlara, televizyonlarda gösterilmesi yasak olmasına rağmen milyonlarca çocuğun yaşadığı acı gerçekler metinle gösteriliyor. İlanlarda ise gösterilemeyen gerçekler, olaya maruz kalan çocukların önüne “saklanarak” gösteriliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.