MediaCat

Görmezden gelmek imkânsız

Crisis, İngiltere’deki evsizlik sorununa hipergerçekçi heykel Alex ile dikkat çekiyor.

Görmezden gelmek imkânsız

Evsizlere yardım sunan Crisis ve ajansı adam&eveDDB, araştırmaların önümüzdeki yıl 300 bin hanenin evsizlik sorunuyla karşı karşıya kalabileceğine işaret ettiği İngiltere’de evsizlik sorununu görmezden gelinemez kılmak adına yeni bir kampanya hayata geçirdi.

Evsizlerle daha sık karşılaşılmasının onları daha az görünür kıldığı içgörüsünden yola çıkan kampanyada sanatçı Sophie de Oliveria Barata’nın 17 evsizin yüzlerinin yapay zekâ teknolojisiyle taratılmasıyla yarattığı 4,3 metre uzunluğunda ve 2,5 ton ağırlığında hipergerçekçi heykel Londra Kings Cross istasyonuna yerleştirildi. 10 haftada hazırlanan Alex adlı heykele yerleştirilen karekodlar, ziyaretçileri evsiz insanların öykülerini okuyabilecekleri ve derneğe bağış yapabilecekleri sayfalara yönlendiriyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Crisis (@crisis_uk)’in paylaştığı bir gönderi

Kampanya, “Görmezden Gelmek İmkânsız” adlı filmle de destekleniyor.

Crisis Pazarlama ve İletişim Başkanı Catherine Ashford, “Crisis’te evsizliğin insanların hayatındaki etkisiyle her gün karşılaşıyoruz ve her gün işlerin böyle olmaması gerektiğini görüyoruz. İnsanların evsizliği önemli bir sorun olarak değerlendirdiğini biliyoruz ve değişim istesek de çoğumuz yüz çeviriyoruz. Kiralardaki artış ve hayat pahalılığı daha fazla insanı evsizliğe itiyor. Büyüyen bu sorunla nihayet yüzleşmek gerek. Evsizliğin daha fazla göz ardı edilemeyeceğini söylediğimiz yeni kampanyamızda adam&eveDDB ile çalışmaktan çok memnunuz. Alex’in insanları yoldan çevirip bağlılık duygularını güçlendirmekle kalmayıp evsizlik tartışmalarına ilham vermesini umuyoruz. Ne zaman herkes bu sorunu ciddiye alır o zaman gerekli değişiklikleri gerçekleştirebiliriz” yorumunda bulunuyor.

Evsizliğin acil müdahale gerektiren bir sorun olduğuna dikkat çeken adam&eveDDB Yönetici Kreatif Direktörü Mike Sutherland ise Alex’in evsizlik sorununun çözülebilmesi için ihtiyaç duyulan ilgiyi uyandırmasını umduklarını söylüyor.

Sanatçı Sophie de Oliveira Barata ise Alex’in yarattığı en büyük heykel olduğunu ve herkesi yolundan çevirip evsizlik konusunda bir şeyler yapmaya yönlendirmesini beklediğini ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.