Google’ın yeni müzik hizmeti!

Google, yeni hizmeti Google Music’i tanıttı.

11.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Google, yeni hizmeti Google Music’i tanıttı.

Şu anda music beta by Google olarak adlandırılan hizmet sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilebiliyor. Kısıtlı bir süre ücretsiz kullanılabilecek olan hizmet, mobil cihazlarla da etkin senkronizasyon vaat ediyor. Google Music öncelikle web ve de Android işletim sistemi 2.2 versiyonu ve daha güncelleriyle çalışan taşınabilir cihazlardan kullanılabilecek.

Uzun süredir üzerinde çalışıldığı duyumları alınan hizmetin bugüne kadar duyurulmamasının başlıca nedeni telif haklarıyla ilgili anlaşmaların gecikmesi olarak tahmin ediliyor.

Bir bulut bilişim hizmeti olan Google Music’e kişisel koleksiyonunuzdaki parçaları yükledikten sonra İnternet erişiminiz olan her yerden bunları dinliyorsunuz. Böylece yanınızda, cihazlarınızda bu şarkıların dijital kopyasını taşımanıza gerek kalmıyor. Senkronize etmek istediğiniz parça ve albümleri seçme özellikleriyle birlikte son dinlediğiniz belli bir miktarda parçayı ve sizin seçtiklerinizi de cihaz belleğinde saklayarak İnternet bağlantısı kesildiğinde veya kapattığınızda da cihazınızdan çevrimdışı dinleyebiliyorsunuz.

Buna ek olarak hazırladığınız çalma listelerini bir cihazda güncellediğinizde ve bunu İnternet üzerinden senkronize ettiğinizde diğer cihazlarınızda da güncel çalma listesine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Birkaç farklı bilgisayar, cihaz ve iTunes gibi kütüphaneye yayılmış koleksiyonunuzu sisteme yüklemenin kolaylaştırıldığını öne süren Google Music, siz uğraşmak istemediğinizde seçtiğiniz bir parçaya uygun olabilecek diğer parçalardan hızla bir çalma listesi de oluşturabiliyor.

Google Music’in tanıtım videosu:
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.