Google’dan interaktif Noel animasyonu

Kim bu gölgelerdeki yabancı?

24.12.2015 - 14:37 | Arzu Nilay Kocasu

Google'dan interaktif Noel animasyonu

Noel’ini çalışarak geçiren bir emekçi, her zaman olduğu gibi o gün de sorumluluğu altındaki binanın etrafını silip süpürmekle, apartman sakinlerinin güvende olduklarından emin olmakla uğraşıyor. Ancak hayat her zaman kolay değil ve bazen, en huzur dolu anlarda bile işlere sekte vuracak birileri veya bir şeylerle karşı karşıya kalmak mümkün. Tıpkı gölgelerin arasında dolanan tehditkar bir yabancı gibi.

Mülayim bina sorumlusu ile kim olduğunu bilmediği cüretkar yabancı arasında yaşanan kovalamaca bina sorumlusu için henüz başlamadan kaybedilmiş bir yarış gibi; yabancı daima bir adım önde. Ama olsun, bazen en büyük mutsuzluklar, sonlanırken yerlerini en büyük mutluluklara bırakabilir.

ATAP (Advanced Technology And Projects) grubu tarafından yürütülen akıllı telefon temelli video platformu Spotlight Stories’in son çalışması olan Special Delivery, Wallace and Gromit ve Shaun the Sheep gibi işlere imza atmış Oscar’lı İngiliz Aardman Animations tarafından hazırlanmış interaktif bir animasyon.

Akıllı cihazlarda YouTube uygulamasıyla, masaüstü bilgisayarlardaysa Chrome veya FireFox’ta izlenmesi gereken video Android’de interaktif, iOS ve masaüstündeyse 360 derecelik bir animasyon olarak yönetilebiliyor.

Google Spotlight Stories, meraklıları için Aardman Animations’ın Special Delivery’nin yapım aşamasını anlattığı bir video da yayınladı.

Kaynak: The Verge