Google’dan iklim krizini inkâr edenlere reklam yasağı

Google, iklim krizini inkâr eden içerikler üzerinden para kazanılmasına engel olacak.

08.10.2021 - 16:34 | Simge Şenses

Google'dan iklim krizini inkâr edenlere reklam yasağı

Geçtiğimiz hafta aşı karşıtı içerikleri yasaklama kararı alan Google, iklim değişikliğini inkâr eden paylaşımlara karşı da benzer bir duruş sergileyeceğini açıkladı. Aşı karşıtı içerikleri YouTube’dan tehlikeli olduğu gerekçesiyle temizlemeye başlayan Google’ın iklim değişikliğini inkâr eden paylaşımlara karşı yaklaşımı ise doğrudan bu içerikleri kaldırmaktan ziyade içerik sahiplerinin reklam yoluyla para kazanmasını engellemeye yönelik olacak.

“İklim değişikliğinin varlığı ve nedenleri konusunda köklü bilimsel fikir birliğine aykırı olan” içeriklere reklam yasağı getireceğini açıklayan Google, kararın platformdaki reklamverenlerin marka güvenliğini artırmakla ilgili olduğunu ifade etti. Şirket yaptığı açıklamada, “Reklamcı ve yayıncı ortaklarımızdan iklim değişikliğiyle ilgili yanlış iddialarda bulunan reklamlara dair endişelerini giderek daha çok duyuyoruz. Reklamverenler, reklamlarının bu içeriklerle birlikte görünmesini; yayıncılar ve içerik üreticileri de sayfalarında bu iddiaları tanıtan reklamların görünmesini istemiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: B&T

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.