Google’dan engelleri aşan yeni robot

Elinden her iş gelen Handle’la tanışın!

02.03.2017 - 11:12 | Alev Kaynak

Google'dan engelleri aşan yeni robot

Google‘ın sahip olduğu robotik şirketi Boston Dynamics, en güncel robotuyla karşımızda. Robotun ismi Handle -ki isminin hakkını verircesine elinden her iş geliyor Handle’ın. Saatte 9 millik bir hıza ulaşabiliyor, dikey zıplayışı 48 inçe ulaşabiliyor ve yüzlerce kilogramlık ağırlıkların hakkını kolayca verebiliyor.

Handle, ayaklardan ve tekerleklerden oluşuyor. Tekerlekler sayesinde düz yüzeylerde enerjisini verimli bir şekilde kullanan Handle, engebeli yüzeylerde de ayaklarından destek alıyor. Mümkün olan dünyaların en iyisi yani!

Robotlara atfedilen kaba sabalık ya da hantallık, Handle için söz konusu değil. Evet, Handle belki bir Nadia Comaneci değil ama yine de onu bariyerleri aşıp masalara zıplarken ya da etrafında dönüp dururken izlediğinizde, buz pateni turnuvasında yarışan bir balerin ya da Olimpiyatlarda gördüğünüz bir atleti seyre dalmanın keyfine benzer bir his yakalamanız muhtemel.

Kaynak: Money.cnn.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.