Google’dan çalışanlarına Zoom yasağı

Şirket bilgisayarlarında Zoom kullanımı yasaklandı.

09.04.2020 - 10:11 | Sencer Uçar

Coronavirus salgınıyla birlikte geniş kitlelerin tanıştığı ve ancak bugünlerde güvenlik açığı nedeniyle akıllarda bazı soru işaretlerine yol açan video konferans uygulaması Zoom’a Google’dan yasak geldi. Google, güvenlik endişesiyle, çalışanlarına Zoom kullanmalarının yasaklandığını bildirdi.

Çalışanlarla paylaşılan açıklamada Google tarafından sağlanan cihazlarda Zoom uygulamasının yakın gelecekte devre dışı kalacağı belirtildi.

The Verge’e Google adına açıklama yapan Jose Castaneda, güvenlik ekiplerinin Zoom Desktop Client’ın kurumsal bilgisayarlarda çalışmayacağı konusunda tüm çalışanları bilgilendirdiğini, kararın gerekçesinin ise uygulamanın Google’ın güvenlik standartlarını karşılamaması olduğunu söyledi. Castenada’nın açıklamasına göre, Google çalışanları aile ve arkadaşlarıyla konuşmak için tarayıcı ya da mobil cihazları üzerinden Zoom kullanmaya devam edebilecek.

Ayrıca, Google bünyesinde Zoom’a rakip olarak Meet uygulaması da bulunuyor.

Günlük kullanıcı sayısı kısa sürede 20 kat artarak 200 milyona ulaşan Zoom, bir süredir güvenlik açığı endişeleriyle gündemde. Zoom bu konuda bazı adımlar atıldığını açıklasa da geçtiğimiz günlerde SpaceX de çalışanlarına Zoom kullanmalarını yasakladığını açıklamıştı.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.