MediaCat

Google’dan Apple’a ironik mesaj

Kurgusal ürün iPager’ı tanıtan Google, Apple’a RCS çağrısını yineliyor.

Apple’ın iPhone 15’i tanıtmasının hemen ardından Google, Apple’a RCS (Rich Communication Services) protokolüne geçerek mesajlaşmada Android cihazlarla uyumsuzluğu giderme çağrısını ironi dolu bir spotla yineliyor.

Apple’ın yeni cihaz tanıtım filmlerini andıran DAVID Miami imzalı film, izleyiciyi kurgusal çağrı cihazı “iPager” ile tanıştırıyor. Stereo MC’s’ten 1992 tarihli Connected şarkısının eşlik ettiği filmde ürünün çağdışı mesajlaşma teknolojisi, şifreleme eksikliği, grup sohbetleri sorunları ya da videoların pikselleşmesi gibi sorunlar sıralanıyor.

2022 sonunda başlayan #GetTheMessage temalı Android kampanyasının son halkası, online video, sosyal medya ve açıkhavanın yanı sıra influencer’lara 3D baskılı iPager maketlerinin gönderimiyle de devam edecek.

Apple CEO’su Tim Cook, geçen yıl bir etkinlikte iPhone’larda RCS adaptasyonuyla ilgili bir soru üzerine iPhone kullanıcılardan bu konuya ilişkin güçlü bir talep duymadıklarını ifade etmiş ve “Bunun yerine sizi iPhone’a geçirmeyi tercih ederim” demişti.

Google Global Tüketici Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Adrienne Lofton, Günümüzde mesajlaşma kesintisiz, kapsayıcı ve güvenli olmalı; kesintili, bozulmuş ya da modası geçmiş değil. VCR dönemi teknolojisine bağlı kalarak, modern mesajlaşma standardını benimsemeyerek ya da mobil sektörün geri kalanına katılmayarak Apple herkesi geride tutuyor. Bu sadece kendi kullanıcılarını değil, kapsayıcı bir dünyada iletişim kurmak isteyen herkesi etkiliyor. Onları mesajlaşmayı ileriye taşımamıza yardımcı olmaya içtenlikle davet ediyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.