Google’a göre 2014’ün özeti

Google, kendisine yıl boyunca en çok sorulanları bir videoda derledi.

16.12.2014 - 11:08 | Ali Kuru

Google'a göre 2014'ün özeti

Google, geçtiğimiz yıllarda Zeitgesit olarak yayınladığı yıl sonu raporlarını bu yıl yeni bir isimle duyuruyor: “Year in Search”. Dünyanın en popüler arama motorunun rapor için hazırladığı video, yıl boyunca tüm dünyanın merak ettiği, aradığı konuları 90 saniyede özetliyor.

Google, her yıl olduğu gibi, bu yıl da yılın özetini özel bir mikrositede derliyor. Türkçe sürümüne buradan ulaşabileceğiniz sitede Robin Williams‘tan kaybolan Malezya uçağına, Ebola‘dan Dünya Kupası‘na değişen pek çok konuda olayların gelişimi ele alınıyor.

Google’ın yerel sonuçlarına baktığımızda en popüler sorgunun, Mart ve Ağustos aylarında yaşadığımız seçimlerin etkisiyle, “seçim sonuçları” olduğu görülüyor. Bunu sırasıyla “Dünya Kupası 2014” ve “Soma” izliyor. 4’üncü sırada yer alan “Flappy Bird”ün “Kobani” ve “IŞİD”den daha popüler bir sorgu olması ise raporun ilginç bir sonucu olarak öne çıkıyor.

Google'a göre 2014'ün özeti

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.