Google yönetiminde büyük değişim

Bu hafta Apple'dan sonra Google da yönetici kadrosunda büyük değişiklikler ilan etti.

21.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Bu hafta Apple’dan sonra Google da yönetici kadrosunda büyük değişiklikler ilan etti.

Google’ın dünkü açıklamasına göre, Google CEO’su Eric Schmidt görevine idari yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek ve iş yönetimi ve hükümet ilişkilerinden sorumlu olacak.

Google’ın CEO’luğunu ise kurucu ortaklarından Larry Page üstlenecek. Google’ın diğer kurucu ortağı Sergey Brin ise firmanın daha ilan edilmemiş yeni ürünleri üzerinde çalışacak.

Fortune tech yazarı Micheal Copeland yaptığı açıklamada bu kararı çok şaşırtıcı bulduğunu ve kimsenin böyle bir değişimi beklemediğini dile getirdi.

Google, yönetim kadrosundaki bu değişiklik hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, Schmidt Google blogunda "Larry, Sergey ve ben Google’ın yönetim şeklini daha basit, dinamik ve etkili hale getirmek konusunda uzun süredir konuşuyoruz." yazdı.

Uzmanlarınsa farklı bir teorisi var. Bu teoriye göre, Eric Schmidt’in son zamanlarda yaptığı açıklamalarda Google’ın imajını zedeleyen potlar kırdığı için böyle bir görev değişikliğine gidildi.

Mesela Schmidt’in CNN’de Parker Spitzer ile yaptığı röportajda, Google’ın Streer View Projesi’nden özel alan kaygıları nedeniyle memnun olmayan insanları oturdukları yerden taşınmaya davet etmesi Schmidt’in dikkat çeken gaflarıdan biriydi.

 

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.