Google Türkiye internetin geleceğini konuştu

Google 2.500 firma temsilcisiyle birlikte internetin geleceğini masaya yatırdı.

22.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Google 2.500 firma temsilcisiyle birlikte internetin geleceğini masaya yatırdı

Google, Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve farklı iş alanlarından 2.500’e yakın küçük ve orta ölçekli firma temsilcisini ‘Google KOBİ Günü’ etkinliğinde biraraya getirdi. Lüfti Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilen geniş kapsamlı etkinlikte dünyadaki internet trendleri, Türkiye’deki KOBİ’lerin interneti nasıl algıladıkları ve rekabet gücü kazanarak büyümek için internetin olanaklarından nasıl daha fazla faydalanabilecekleri konuları ele alındı.

Google Türkiye, 21 Nisan’da Lüfti Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonu’nda düzenlediği büyük çaplı etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanından ve herbiri farklı iş alanlarından 2.500’den fazla küçük ve orta ölçekli işletmeyi tek çatı altında topladı. Yalnızca KOBİ’ler değil, iş modellerinde inovasyon ve fark yaratmayı hedefleyen tüm işletmelere yönelik olarak düzenlenen etkinlik Google’ın dünya çapında şimdiye kadar düzenlediği en büyük etkinliklerden biri oldu. Google’ın Avrupa çapında çeşitli üst düzey yöneticileri de etkinliğe katıldı.

Google Güney ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Pazarlama Direktörü Yonca Brunini, Google Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu KOBİ Pazarlama Müdürü Sandeep Menon ve Google Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Müdürü Mustafa İçil, katılımcılarla “İnternetin geleceği, dünyadaki İnternet trendleri ve pazarlama faaliyetleri” ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu. İnterneti daha verimli kullanarak fark yaratabilmeleri için KOBİ’lere bir yol haritası çizilmesinde yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte:

İnovasyon ve girişimcilikte Google yaklaşımı, online dünyada fark yaratmak, işletmeler için Google çözümleri ve başarı hikayeleri, Google’ın gözünden web siteleriniz ana başlıklarında farklı oturumlar gerçekleştirildi.

Google Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Mustafa İçil etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Google Türkiye olarak temel amaçlarımızdan biri Türk firmaların, işlerini geliştirmede İnternet’in sunduğu fırsatlar konusunda farkındalığını artırmak ve daha çok firmanın İnternet’te yer almasını sağlamaktır. Bugün düzenlediğimiz etkinlik, geçen yıl başlattığımız ve Türkiye genelinde 37 ili dolaşarak 6.000 KOBİ’ye verdiğimiz eğitim programının ardından tamamlayıcı ve oldukça önemli bir kilometre taşı niteliğindedir. Google Türkiye bu büyüklükte bir toplantıyı ilk kez KOBİ’ler için düzenliyor. KOBİ’ler ile yakın diyaloğumuzu devam ettirerek, onlara hedef kitlelerinin karşısına tam zamanında ve düşük maliyetler ile nasıl çıkabilecekleri konusunda yol haritalarını belirlemede yardımcı olacağız.” dedi.

Google’ın başarıyı yakalamasının temelinde yatan vizyon ve inovatif kalmayı başarmasının ardındaki ipuçları hakkında bilgiler veren Google Güney ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Yonca Brunini, firmaların Google örneğinden farklı dersler çıkarabileceklerinin ve bu prensipleri kendi ortamlarına adapte edebileceklerinin altını çizdi. Brunini,“Google’ın misyonu bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak ulaşılabilir kılmaktır. Ayrıca sağladığı çeşitli çözümlerle iş dünyasındaki bariyerlerin aşılmasında çok önemli bir katkısı olmuştur. Sürekli farklı çözümler sunabilmek için sürekli inovatif kalmanız gerekir. Google bu başarısıyla işletmelere örnek olabilir.” şeklinde konuştu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.