Google reklam ürünlerinde yeni dönem

AdWords ve DoubleClick isimleri tarihe karışıyor.

27.06.2018 - 14:07 | Sencer Uçar

Google reklam ürünlerinde yeni dönem

Google, reklamverenlerden son yıllarda alınan geribildirimler doğrultusunda reklam ürünlerinde yeniden markalama yoluna gidiyor ve reklam hizmetlerini Google Ads, Google Marketing Platform ve Google Ad Manager olmak üzere üç başlıkta topluyor. Teknoloji devinin reklam ürünlerinde değişime gitmesinin başlıca nedeni ise halihazırda reklamverenler açısından karmaşık olan reklam ürünlerini daha anlaşılır ve basit bir hale getirmek.

İlk olarak yeni sistemde AdWords, Google Ads olarak yeniden markalanıyor. Buna göre, hayatımıza 18 yıl önce giren AdWords 24 Temmuz tarihinden itibaren yoluna Google Ads adı ile devam edecek.

Google’ın yeni markalarından Google Marketing Platform ise DoubleClick ve Google Analytics 360’ı kapsayacak. Ayrıca, Google Marketing Platform çatısı altında DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audio Center’ın özelliklerinin bir araya getirildiği Display & Video 360 adlı yeni bir ürün de sunulacak.

DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers da Google Ad Manager markası altında toplanacak.

Kaynak: Techcrunch, Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.