Google film kiralayacak

İnternet arama motoru Google, Youtube üzerinden dünya çapında paralı sinema hizmeti vermek için düğmeye bastı...

31.08.2010 - 00:00 | MediaCat

İnternet arama motoru Google, YouTube üzerinden dünya çapında paralı sinema hizmeti vermek için düğmeye bastı. Financila Times Gazetesi’nin haberine göre 400’den fazla filmden oluşan bir kataloğu bulunan YouTube bu yıl sonuna kadar 5 dolara online film seyrettirecek. İlk olarak ABD’de uygulamaya başlanması beklenen hizmet ile Google, ABD’de ücretli içerik kiralama hizmeti sunan Netflix ve Hulu’ya rakip olmayı hedefliyor. Kiralanacak olan her bir içerik için 5 dolarlık bir ücret konulması planlanan hizmette, kiralanan film veya video içeriği bilgisayara indirilmeden, anında izlemek mümkün olacak. Hollywood’un önde gelen film stüdyolarıyla bir süredir içerik anlaşması için yaptığı görüşme trafiğini hızlandıran Google, film kiralama uygulamasını Google TV’ye de entegre edebileceği ve uygulamaya canlı spor karşılaşmalarını da ekleyebileceği gelen haberler arasında.

APPLE’IN PLANI 1 DOLARA TV ŞOVU
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube’u 2006’da 1.65 milyar dolara alan Google, bu yılın başından bu yana YouTube’ta film kiralama uygulamasının beta versiyonu üzerinde çalışıyor. Apple’ın ise önümüzdeki günlerde Apple TV ile 1 dolara TV programı kiralama hizmetini devreye alması bekleniyor.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.