Google bize logo yapsana!

Google arama motoru, özel günlerde kendi sayfasında özel logo uygulaması yapıyor.

28.03.2007 - 15:07 | MediaCat

Google arama motoru, özel günlerde kendi sayfasında özel logo uygulaması yapıyor. Yeni yıl, Cadılar Bayramı, dünya kupası, Anneler Günü, Torino’daki kış oyunlarının başlangıcı gibi pekçok günü özel kabul eden Google, açılış sayfasında o günlerin anlamlarına özel logo kullanılıyor.

Farklı ülkelerin özel günleri için de hazırlanan bu özel logolar, tüm ülkelerdeki Google sayfalarında görüntüleniyor. Ancak Google Türkiye’nin, Türklerin özel günlerine yönelik henüz bir logo uygulamasında bulunmaması dikkat çekiyor.

Birkaç googlesever, Google Türkiye’nin Türklerin özel günlerine uygun logo kullanmasını sağlamaya yönelik olarak kendilerine destek toplama amacıyla bir internet sitesini yayına açtı. ‘GoogleBizeLogoYapsana’ adlı projenin ortak amacı, siteye gelen tasarımlardan birinin Google Türkiye ana sayfasında yer alması.

Projenin sahipleri Özgür Alaz, Cihan Ergür, Can Oktay Heper ve Muammer Okumuş, kendilerini googlesever olarak adlandırıyor ve farklı konulardaki fikirlerini aynı zamanda kendi bloglarında da okuyucularla paylaşıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.