MediaCat

GittiGidiyor’dan 20’nci yılına özel kısa film

GittiGidiyor, tarihsel yolculuğunu 140journos’un katkılarıyla hazırladığı Pazar Yeri adlı kısa filmle anlatıyor.

GittiGidiyor’dan 20’nci yılına özel kısa film

GittiGidiyor, 20’nci yılını 140journos’un katkılarıyla hazırladığı belgesel tadında bir kısa filmle kutluyor. Sadece GittiGidiyor’un değil, e-ticaret sektörünün de tarihsel gelişiminin anlatıldığı Pazar Yeri adlı film, hem GittiGidiyor’un hem de sektörün büyüme yolculuğu boyunca tarihte iz bırakan anlara ışık tutuyor.

GittiGidiyor 20’nci yaşına özel kısa film
GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı

Kuruluşlarının ilk gününden itibaren gerçek anlamda bir pazaryeri olarak hizmet verdiklerini ifade eden GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, GittiGidiyor’un yolculuğunu şu sözlerle anlattı: “GittiGidiyor, Türkiye’nin hem internetle hem de e-ticaretle yeni tanışmaya başladığı bir dönemde kuruldu ve pek çok ilkin öncüsü oldu. eBay tarafından satın alınmasıyla ise ülkemizde bu alandaki diğer birçok yatırımın önünü açtı. Bir start-up olarak kurulan GittiGidiyor, bugün e-ticaret sektörünün en güçlü oyuncularından biri. 25 milyon ürünle hizmet veren, 35 milyon kullanıcısı olan, 120 bin satıcısıyla Türkiye’de 2 milyondan fazla insanın geçiminde rol oynayan, eBay üzerinden sağladığı e-ihracat fırsatıyla yerli işletme ve markalarımızı yurtdışına açan büyük bir platform. 20 yıl boyunca, ülkemizde dijitalleşmeye ve e-ticaret ekosisteminin gelişmesine büyük katkı sağlamış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

140journos’la birlikte hazırladıkları Pazar Yeri filminin bir tanıtım filminden ziyade sektörün tarihsel gelişimini de göstermesi bakımından arşiv niteliğinde bir yapım olduğuna dikkat çeken Kantarcı, “Filmde geçmişten günümüze geleneksel ticaretten online alışverişe geçiş sürecini dönemin tüm gelişmeleriyle birlikte görüyoruz. Bunun yanı sıra, GittiGidiyor’un tarihsel yolculuğunu da bu kronolojide takip ediyoruz. Üç genç girişimcinin büyük bir vizyonla kurduğu şirketten eBay gibi bir dünya deviyle yollarının kesişmesine, hızla büyürken yarattığı kurum kültürüyle örnek gösterilen bir şirkete dönüşmesine kadar uzanan bir yolculuğa tanıklık ediyoruz. Bu yolculukta ve filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.