MediaCat

“Girişimcilerin evlerinde hissedecekleri bir yer”

Türkiye İş Bankası girişim ekosistemindeki adımlarına İstanbul Girişimcilik Şubesi’ni ekledi.

“Girişimcilerin evlerinde hissedecekleri bir yer”

2015’te Silikon Vadisi ziyaretlerinin ardından girişimcilik adına kurum içi ve kurum dışı aksiyonlar alan Türkiye İş Bankası, bugün İstanbul Girişimcilik Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi. İş Kuleleri’nde yer alan şube, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran’ın konuşmasıyla açıldı.

Aran, konuşmasında İş Bankası’nın Silikon Vadisi’nde başlayan girişimcilik serüveninden kısaca söz ettikten sonra girişimciliğin Türkiye ekonomisine sunduğu katkılara değindi. 2015’ten bu yana Workup, Softtech ve Kurum İçi Girişimcilik Programı gibi “ülkedeki girişimcilik kültürünü doğru bir şekilde yeşertmeyi amaçlayan” girişimcilik adımlarının son halkası olan İstanbul Girişimcilik Şubesi’nin en büyük gayesinin girişimcilere güven duygusu aşılamak olduğunu belirten Aran, şubenin sağlayacağı hizmetleri ve güveni şöyle özetledi: “Amacımız, girişimcilerin başarısızlıktan korkmamalarını sağlayıp İş Bankası’nın onların yanında olduğu güvenini tahsis etmek (…) Onların burada kendilerini evlerinde, ofislerinde hissetmelerini istiyoruz.”

Bugün açılan İstanbul Girişimcilik Şubesi’nin, Türkiye İş Bankası’nı Türkiye’deki girişimcilik sahasında daha fazla söz sahibi haline getirmesi bekleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.