MediaCat

Girişimciler ne iş yapar?

Guy Kawasaki’nin klasiği ikinci basımıyla sizinle.

Girişimciler ne iş yapar?

2008’de okurla buluşan ve aradan geçen yaklaşık 10 yılda, alanında bir klasik haline gelen Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimcinin Elkitabı, güncellenmiş haliyle startup dünyasına taze bir soluk getiriyor.

Yazar Guy Kawasaki, 1980’li yıllarda yaşadığı Apple deneyiminde, yüzyılın en büyük şirketlerinden birinin doğumuna yardımcı olmuş ve sıradan müşterileri birer havariye dönüştürmüştü. Şu anda da girişimci, konuşmacı ve danışman olarak pazarlama dünyasını beslemeye devam ediyor. Kawasaki, Girişimcinin Elkitabı’nın ilk versiyonunda “Bir rüyanız var, büyük bir fikir veya ürünle dünyayı sarsmak istiyorsunuz. Peki ama fikrinizi eyleme dönüştürmek için ne yapmalısınız?” sorusuna odaklanmış ve bu uğurda yürünecek yolu; sermaye oluşturmaktan doğru insanları işe almaya, konumlandırmadan marka yaratmaya, yönetim kurulunu yönetmekten çevrenizi genişletmeye kadar, muhtemel tüm yönleriyle anlatmıştı.

Girişimcilik bir unvan değil ruh halidir

Yeni versiyon, son 10 yıldır iş dünyasında yaşanan sarsıcı gelişmelerin ışığında kaleme alınmış. Yeri sağlam görünen pazar liderlerinin yaşam mücadelesi verdiği, iş kurmanın daha kolay, ekonomik ve demokratik hale geldiği, iş planlarının gözden düştüğü, temel promosyon yolu olarak sosyal medyanın halkla ilişkiler ve reklamın yerini aldığı bir dünya bu. Bu yeni dünyada kitle fonlama, iyi bir yatırım alternatifi, bulut bilişim yaygın bir altyapı öğesi oldu.

Girişimcinin Elkitabı 2.0, söz konusu yeni araçların nasıl kullanılacağını anlatırken, güçlü ekiplerin önemi, ürün ve hizmetin kalitesi, rakiplerle mücadele gibi hâlâ değişmeyen temel noktaları yeniden vurgulamayı da ihmal etmiyor. Kawasaki’nin sıkça altını çizdiği gibi, “girişimcilik bir unvan değil, bir ruh halidir.” Ve yazarın yenilenen girişimcilik klasiği, delilik gibi görünen fikirlerinizi hayata geçirme ve inancınızı cisimleştirme yolunda destek vermeye devam edecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.