Gezegenin minik kurtarıcıları

Greenpeace, gezegenin geleceğini koruma görevini çocuklara emanet ediyor.

20.03.2018 - 15:56 | Sencer Uçar

Gezegenin minik kurtarıcıları

Endüstriyel et ve süt üretiminin gezegenimiz açısından yararlı olduğunu söylemek güç. Sektörde yaşanan yoğunluk ve aşırı büyümeye bağlı olarak ormanlar yok oluyor, hayvansal atıklar içme sularına karışıyor, okyanus ve nehirlerdeki yaşam olumsuz etkileniyor. Bu konuda üretimin olduğu kadar tüketimin de payının bulunduğu ise başka bir gerçek.

Greenpeace, kırmızı et tüketimi nedeniyle kapıda daha büyük bir tehlikenin, küresel bir sağlık krizinin beklediğini de söylüyor. Sivil toplum kuruluşuna göre; kanser, obezite, kalp hastalıkları ve diyabet ile ilişkilendirilen kırmızı et tüketimi yerine bitkisel beslenmeye erişimin yaygınlaştırılması durumunda her yıl milyonlarca hayatın kurtarılabilmesi mümkün. Kendilerinden sonrakilere daha güzel bir gezegen bırakmaları gereken yetişkinlerin yeterince sorumluluk alıp almadıkları ise sorgulamaya açık.

Gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir gezegen bırakma niyetindeki Greenpeace, işe sorumluluğun çocuklar tarafından üstlenildiği bir dünya hayaliyle başlıyor. Söz konusu hayalini yeni reklam filmi aracılığıyla paylaşan sivil toplum kuruluşu, gezegeni korumak için kolları sıvayan altı yaşlarındaki sevimli çocukların ekibiyle, “Bitki Takımı” ile baş başa bırakıyor bizleri. Konunun ciddiyetini yetişkinlerden daha iyi kavradıkları açık olan altı yaş ortalamalı ekip, gezegeni kurtarmak adına mutfaktan politikacıların ofislerine kadar girmedik yer bırakmıyor; yarattıkları farkındalığın ardından da son noktayı yetişkinlerden yardım isteyerek koyuyor.

Kaynak: Greenpeace.org

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.