MediaCat

Gezegen için ufak bir ısırık

Et muadili yiyecek markası Quorn, herkesi sürdürülebilirlik için etle vedalaşmaya davet ediyor.

Gezegen için ufak bir ısırık

1993 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan ve 2002’de ABD, 2010’daysa Avustralya pazarına giren et muadili yiyecek markası Quorn, sürdürülebilir yiyecek üretimi ve vegan hareketinin yükselişiyle birlikte et muadili ürünlerinin tanıtımına küresel çapta devam ettiği bir reklam kampanyası hazırladı.

Geçtiğimiz eylül ayında birlikte çalışmaya başladığı yeni küresel reklam ajansı adam&eveDDB imzasını taşıyan yeni reklamı “Helping the Planet, One Bite At a Time” ile et alternatifleri tüketmenin çevre dostu faydalarına odaklanan Quorn, 16 Ocak’ta Birleşik Krallık’ta başlayan kampanyasına televizyon, basın, açıkhava ve dijital mecraların yanı sıra Liverpool FC ile işbirliği ve Quorn Makes Amazing adını verdiği yeni ürününün lansmanını da kapsayan geniş çaplı bir dizi çalışmayla devam ediyor.

Yeni kampanyasıyla et tüketen kitleye doğrudan seslenen Quorn’un hedefi 2023 yılında kâra geçen bir işletme olmak ve yine aynı yıl itibarıyla senede 8 milyar öğün sunabilmek -ki bu da, gezegendeki herkesin et yerine et muadili ürünler tüketmesi anlamına geliyor.

Quorn Pazarlama Direktörü Gill Riley kampanya hakkında “İnsanların et tüketimini azaltmanın kolay, leziz ve sağlıklı bir yolunu bulmak hiç olmadığı kadar önemli. Biz de bu yüzden herkesi ‘Help the Planet, One Bite at a Time’ adını verdiğimiz misyonumuzda bize katılmaya cesaretlendiriyoruz. Bu konuda biraz ilhama ihtiyaç duyanlar, internet sitemizden et içermeyen yüzlerce leziz reçeteye ulaşabilirler” açıklamasında bulunurken adam&eveDDB Müşteri Deneyimi Direktörü Miranda Hipwell işbirliğinin hedefini şu sözlerle özetliyor:

“Quorn ile birlikte bu yeni stratijinin tüketicilerimizin ve gezegenimizin sağlığı ve mutluluğu üzerinde kayda değer bir etki sağlayacak ufak ama olumlu değişikliklere ilham vereceğine inanıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.