GetirYemek hizmete açıldı

Getir, yeni girişimi GetirYemek ile yemek siparişi sektörüne adım attı.

18.02.2019 - 15:25 | Sultan Öncü Arslanoğlu

GetirYemek hizmete açıldı

Getir, geçtiğimiz haftalarda hayata geçen yeni girişimi GetirYemek’i bugün düzenlenen basın toplantısında tanıttı. Getir’in kurucusu Nazım Salur’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda GetirYemek’in tanıtımının yanı sıra geçtiğimiz yılın değerlendirmesiyle 2019 yılı hedeflerinden de bahsedildi.

GetirYemek hizmete açıldıBin ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılarına ulaştıran Getir, uygulama içinde yer alan GetirYemek seçeneğiyle market ürünleri haricinde artık yemek de getiriyor. GetirYemek’te siparişler birleştirilmiyor ve her bir sipariş ayrı teslimatta kullanıcısına ulaştırılıyor. Getir’in bu girişimindeki iddiasının ardında siparişlerin sıcaklığını koruyarak hızlı bir şekilde kullanıcıya ulaştırabilmesi yatıyor. Zira siparişler, özel izolasyona sahip Thermobox sepetlerde taşınarak kullanıcıya yalnızca Getir kuryeleri tarafından ulaştırılıyor. Sipariş durumunun canlı olarak takip edilebildiği uygulamada kullanıcılar, harita üzerinden siparişlerinin kendisine ne zaman ulaşacağını da anlık olarak izleyebiliyor.

Yemeksepeti’nin Getir’in alanına girmesi üzerine, daha önce geliştirme kararı alınarak 7 Şubat’ta kullanıma sunulan GetirYemek’e şu an itibarıyla binin üzerinde restoran iş ortağı oldu. Bununla birlikte 2 bin kişilik ekibiyle hizmet veren Getir, yeni girişimiyle 500’ün üzerinde kişiye de istihdam sağladı.

Getir 2018’de neler yaptı?

2018 yılında 5 milyon siparişle geçen yıla göre 2,6 kat büyüyen Getir, cirosunu da 300 milyon TL’ye yükseltti. 700’ü aşkın motosiklet ve 250 adet araç filosuna sahip olan girişim, bayilik anlaşmalarıyla da istihdam oranını ikiye katladı. 2019 yılında yüzde 150 oranında büyüme hedefleyen Getir, cirosunu da 2 kat artırmayı planlıyor.
Getir kullanıcılarının en çok neler sipariş ettiğine bakacak olursak 00:00 ve 06:00 arasında en çok su, ekmek, maden suyu, gazlı içecek ve gofret siparişi verilirken erkeklerin yüzde 53’ü kadınların da yüzde 46’sı Getir kullandı. Vegan ürün alternatiflerinin de bulunduğu uygulamada aktif kullanıcıların yaş ortalaması 25-35 arası.

Hangi semt hangi ürün için “Getir” dedi?

  • Bahçelievler – Şişli: Dergi & Kitap
  • Bomonti – Moda: Evcil hayvan ürünleri
  • Beylikdüzü – Küçükçekmece: Bebek bakım ürünleri
  • Beşiktaş – Bomonti: Cinsel sağlık ürünleri

Hangi ürün hangi miktarda sipariş edildi?

  • 28 milyon litre su
  • 2,2 milyon paket dondurma
  • 2,9 milyon kahvaltılık ürün
  • 1,6 milyon çikolata
  • 268 bin adet evcil hayvan ürünü
  • 145 bin adet bebek bakım ürünü

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.