Gerilla Türkiye’de

Torke, Portekiz’de 2004 yılında kurulan ve urban intervention (kentsel müdahele), ambient media...

14.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Torke, Portekiz’de 2004 yılında kurulan ve urban intervention (kentsel müdahele), ambient media, ambush marketing, PR stunt, new media, trending ve social media alanlarında projeler geliştiren bir gerilla ajansıdır. Müşterileri arasında Fox, National Geographic, HP, Pernod Ricard, Peugeot, Myspace, Unilever, Pepsico, Google, LG, BP gibi global markalar yer alır.
Torke’un yöntemi geleneksel mecraları kullanmadan bu mecralarda ses getiren işler yapmak ve sanat/tasarım/iletişim alanlarındaki yeniliklerden doğan projeler geliştirmektir.

Torke’un yöneticileri İstanbul’da sadece gerilla üzerine çalışan bir ajans bulunmadığını ve Istanbul ve Türkiye genelinin gerilla için çok doğru bir mekan olduğunu gözlemleyip, 2010 yazında bu pazarı test etmek için HP ve Tequila Olmeca markaları için Istanbul’da kampanyalar yaptı. Bu projelerin başarısı ve görülen ilgi üzerine Torke Istanbul ofisini Ekim ayında açtı ve ekip kurdu. Projelerden sorumlu olarak Country Manager Zeynep Zilelioğlu, Account Director Gülriz Buberoğlu produksiyon ve yaratıcı ekibi yönetecekler. Sadece gerilla üzerine çalışan 35 kişilik Portekiz ekibi İstanbul ekibine kreatif destek verecek. Yakın gelecekte İstanbul ofisi kendi yaratıcı ekibini de kurmayı planlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.