MediaCat

Gerçek canavarlar yanı başınızda

WWF Kanada’nın Cadılar Bayramı kampanyası dünya üzerindeki yaşamı tehdit eden dört büyük canavara odaklanıyor.

Gerçek canavarlar yanı başınızda

Cadılar Bayramı sebebiyle canavar kostümlerini kuşanan insanlığı yanı başında duran sinsi ve gerçek canavarlara karşı uyarmak isteyen WWF Kanada ürkütücü bir reklam kampanyasına imza attı.

“Tüm canavarlar hayalî değildir” diyerek insanları fabrika çiftçiliği, tarım ilaçları, petrol ve aşırı avlanma gibi ekosistemi tehdit eden gerçek canavarlara karşı uyanık olmaya davet eden kampanya, Kanadalı reklam ajansı Sid Lee imzası taşıyor.

Gerçek canavarlar yanı başınızda

“Ağzının sularını akıtarak aç aç gezen Fabrika Çiftçiliği, et yetiştirmek için sürekli daha fazla alan yaratmak amacıyla ormanları yok eder. Küresel ormansızlaştırmanın yüzde 80’inin müsebbibi olan Fabrika Çiftçiliği’nin sebep olduğu yalnızca bu yıkım bile her yıl 340 ton karbon salımına neden olur.”

Gerçek canavarlar yanı başınızda

“Yiyecek tedarikimizin yüzde 90’ını oluşturan ekinlerin üzerine toksik nefesini salan ve bitkilerimiz için ihtiyaç duyduğumuz arıları -bu arılar olmaksızın, bu meyve ve bitkiler ölür- öldüren Tarım İlacı tarlaların arasında dolanır.”

Gerçek canavarlar yanı başınızda

“Petrol hem bitkileri hem hayvanları kalın ve zehirli bir pislik tabakasının içinde boğarak toksik organlarını ekosistem boyunca kusar. Bir ekosistem Petrol tarafından zehirlenmeyegörsün, kendisini onun etkilerinden tamamen kurtarması imkânsız hale gelir. Deniz yaşamının ve yaşamlarını denizden sağlayanların karşı karşıya olduğu en büyük tehditlerden biridir.”

Gerçek canavarlar yanı başınızda

“Okyanusa pusu kuran Aşırı Avlanma (Kontrolsüz Balıkçılık), ağlarına takılan herhangi bir şeyin ve her şeyin yaşamını içinden çekip alır. Bazıları 60 metre genişliğine ulaşan trol ağları deniz canlıların kaçmasını imkânsız kılacak şekilde tasarlanmıştır. Açgözlülüğü denizlerdeki hassas besin zincirini bozarak okyanus yaşamını tehdit eder.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.