General Electric en iyi eko ev fikrini arıyor

General Electric (GE) 200 milyon dolarlık açık inovasyon yarışmasının yeni aşamasında en iyi eko-ev fikrini arıyor.

18.01.2011 - 00:00 | MediaCat

General Electric (GE) 200 milyon dolarlık açık inovasyon yarışmasının yeni aşamasında en iyi eko-ev fikrini arıyor 

General Electric ve girişim sermayesi ortakları konutlardaki enerji verimliliğinin iyileşmesini ve; rüzgâr, güneş, su ve biyo-kütle enerjisinin daha etkili kullanımını sağlayacak yenilikler arıyor. GE ve ortakları 18 Ocak’ta başlayacak olan ve ev enerjisi üretme ve yönetme konusundaki en iyi fikirleri arayacak olan "Evinize Güç Verin" yarışmasını duyurdu.

GE,  yarışma ile teknoloji uzmanları, girişimciler ve yenilikçi genç şirketleri en iyi fikirlerini paylaşmaya ve geleceğin eko evini yeni teknolojilerle kurma ve iyileştirmeye davet ediyor.  1.100 tanesi evlerdeki enerji kullanımı kategorisinde yer almak üzere toplam 4.000 fikrin sunulduğu yarışma bugüne kadar bu alanda düzenlenen en büyük yarışmalardan biri. Katılımcıların yeni fikirler sunmaya veya güncelledikleri fikirlerini yeniden sunmaya teşvik edildiği yarışmanın bir sonraki aşamasında bu fikirler yeniden incelenecek. Yarışmaya 18 Ocak-1 Mart 2011 tarihleri arasında www.ecomagination.com/challenge adresinden başvurulabilecek.

Öncü girişimcilik ve yenilik fikirlerinin sahipleri yatırım, ticari ilişkiler ve diğer ortaklık fırsatlarıyla ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra, GE yöneticileri ve önde gelen akademisyen ve teknoloji uzmanlarından oluşan jüri heyeti beş kişiye 100.000 dolarlık Yenilik Ödülü verecek. Bu aşamadaki jüri heyeti ilk aşamada fikirlerini sunan ve Yarışma Topluluk Lideri olarak hizmet vermeyi kabul etmiş bulunan bir katılımcı grubunu da içerecek. Bu üyeler "Eve Güç Kazandırma" amaçlı fikirlerin değerlendirilmesine jüriye ve ileride yarışmanın yönlendirilmesine yardımcı olacaklar.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.