Geleceğin iletişimcileri ödüllendirildi

İletişim öğrencileri arasındaki yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Aydın Doğan ve

14.12.2007 - 15:28 | MediaCat

İletişim öğrencileri arasındaki yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Aydın Doğan ve Murat Başesgioğlu’nun da katıldığı törenle verildi.

Aydın Doğan Vakfı’nın iletişim fakülteleri arasında düzenlediği 19. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
19. Genç İletişimciler Yarışması’nın ödül töreni önceki akşam Hilton Convention Center’da yapıldı. Finalistlere ödülleri, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Hanzade Doğan Boyner, Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile gazeteci-yazarlar Taha Akyol, Oktay Ekşi, Uğur Dündar ve Derya Sazak tarafından verildi. Birinciler 600 YTL para ödülü de aldı.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, yarışmanın iletişim fakültelerindeki gençlere tecrübe kazandırması ve istihdam sahası açması nedeniyle çok anlamlı olduğunu vurguladı. Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı da bu yıl yarışmaya 24 üniversiteden 787 öğrencinin 671 çalışmayla katıldığını söyledi. Ödül alan öğrencilerin isimleri ve okulları şöyle:


Yazılı dal birincileri:
En İyi Haber: Emek Değirmenci (Maltepe), Röportaj: Melike Boztilki (Yeditepe). Araştırma-İnceleme: Candeğer Muradoğlu (Marmara). Fotoğraf: Alev Durmuşoğlu (Bahçeşehir). Magazin Haberciliği: Sabiha Kaynak, Sevgi Güleç ve Ömer Kocaman (Mersin). Spor Haberi: Çağrı Börekçi (Ankara). Gazete Mizanpajı: İbrahim Arklan, Pelin Aydemir ve Fadime Şimşek (Selçuk). Dergi Mizanpajı: Arda Aktaş (İstanbul Ticaret Üniversitesi).


Görsel dal birincileri:

TV Haberi: Alpaslan Demireli, Mustafa Kayaoğlu, İbrahim Demir ve Yılmaz Kuyumcu (Selçuk). Belgesel: Eleonora Kıdırova (Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi). TV Draması: Süleyman Sağlı ve Ahmet Kapucu (Selçuk). Kısa Film: Akcoltoy Bekbolotov (Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi). TV Jeneriği: Özgür Can Akbaş ve Gökçecan Gürsoy (Anadolu Üniversitesi).


Radyo kategorisi birincileri:

Haber Programı: Kadriye Karademir (Kocaeli). Müzik Programı: Güven Orman (Yeditepe). Şov Programı: Dilara Gönder (Yeditepe). Reklam Filmi Senaryosu: H. Talha Baltaoğlu ve Coşan Göksel (İstanbul Ticaret). Basın Reklamı: Mert Alptürk ve Ilgın Aybar (Anadolu). Radyo Reklam Metni: Mert Talat Dilekçioğlu (Ankara). İnternet Reklamı: Figen Demir (Anadolu). Açıkhava Reklamı: Utku Utgan (Bahçeşehir).


Halkla İlişkiler kategorisi birincileri:

Kurumsal İletişim Projesi: Serkan Bakar, Ufuk Çimen, Şahin Kapar ve Erhan Çelikel (Akdeniz). Ürün/Hizmet Tanıtım Projesi: Sevra Taşdemir (Maltepe). Sosyal Sorumluluk Projesi: Tuğçe Akyavaş, Ekin Anıl ve Murat Yaylagül (Yeditepe).

İnternet Yayıncılığı birincileri:

Kişisel Site dalında: İlker Şekercioğlu (Anadolu), Görkem Büyükkaya (Kocaeli). Görsel Tasarım dalında: Sertaç Pişkin (Bahçeşehir).

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.