Geçtiğimiz haftanın başı çeken reklamverenleri

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 7-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği reklam araştırmasına göre...

16.04.2008 - 13:37 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 7-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği reklam araştırmasına göre, 1900’lerde, Osmanlı’nın yönetimindeki Makedonya’da geçen, fakir bir baba ve kızlarının hikayesini anlatan “Elveda Rumeli” adlı dizi, reklamverenin en çok tercih ettiği yerli yapım oldu. ATV ekranlarında yayımlanan dizi, 57 markanın reklamını 39 dakikaya yakın süreyle tüketicilerinin ilgisine sundu. Yayımlandığı gece rating listesinde başı çeken dizide en fazla reklamı, sırasıyla Turkcell, Avea ve Sabah Gazetesi yayımlattı.

Özellikle çocuklar tarafından beğeniyle takip edilen “Selena” adlı dizi, en çok reklam alan ikinci yerli diziydi. 44 markanın reklamını, 38 dakikayı aşkın süreyle izleyicileriyle buluşturan diziye en çok reklamı ise Turkcell, Maximum Kart ve Avea verdiler. Cumartesi akşamı ekranlara gelen ve iyi kalpli üç kız kardeşin sihirle iç içe geçmiş dünyalarını anlatan dizi, yayımlandığı gün rating sıralamasında da üçüncü sırada yer aldı.

Bir önceki haftada listenin ilk sırasında yer alan ”Doktorlar” adlı dizi ise haftanın en fazla reklam alan üçüncü yapımı oldu. Yayımlandığı gün rating sıralamasında ikinci sırada yer alan dizi, 59 markanın reklamını 38 dakika süreyle ekranlara taşıdı.

Geçtiğimiz hafta üçüncü sırada yer alan Kurtlar Vadisi Pusu dizisi, bu hafta reklam süresinde 2 saniyelik bir artış olmasına rağmen 5. sırada kaldı.

Reklamverenin en çok tercih ettiği diğer diziler ise sırasıyla, Sıla, Avrupa Yakası ve Hepsi 1 oldular.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.