Geçtiğimiz hafta en çok izlenen viral kampanyalar

Geçtiğimiz hafta en çok izlenen viral kampanyalar arasında iki yeni video görüyoruz. Bu iki reklamda Wieden + Kennedy tarafından hazırlanmış.

26.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz hafta en çok izlenen viral kampanyalar arasında iki yeni video görüyoruz. Bu iki reklamda Wieden + Kennedy tarafından hazırlanmış. Biri Nike için hazırlanan "Geleceğe Dönüş” filmlerinden ilham alan bir kampanya. 2.’si ise Dodge için hazırlanan ve insanları internet başından kalkıp sokaklara çıkmaya davet eden bir oyunu anlatan kampanya.

1. Wieden + Kennedy Nike’ın Geleceğe Dönüş filmlerinden esinlenerek hazırladığı yeni ayakkabısına yine filmden esinlenerek bir reklam filmi hazırlamış. Bu reklam geçtiğimiz hafta en çok izlenen viral kampanya olmuş.

2. Kia için hazırlanan viral video fantastik bir ortamda geçiyor. David & Goliath’ın hazırladığı reklam geçtiğimiz hafta en çok izlenen 2. video olmuş.

3. Evian’ın sevimli bebekleri kay kay yaparken gösterdiği ve genç olma vurgusunu yaptığı viral kampanya uzun süredir haftanın en çok izlenen viral kampanyaları listesinde yer almaya devam ediyor.

4. Justin Bieber ürünlerinin amacı dışında kullanıldığı bu reklam absürtlüğü ile ilgi çekiyor.

5. Google Creative Labs’ın, Chrome tanıtımı için hazırladığı bu viral kampanyada Lady Gaga "küçük canavarlar"ıyla nasıl iletişim kurduğunu gösteriyor.

6. Kia için hazırlanan bu viral kampanyada kağıt gibi bir materyalle değil yapma tırnakla stop motion animasyon hazırlanmış. Bu animasyon Kia’nın yeni Picanto model arabasının tanıtımında kullanılıyor.

7. California Universal Stüdyoları’nda beş günde çekilen bu viral kampanyayı Ben Conrad yönetmiş. Robotik köpek balıkları ve zombiler gibi Hollywood’un önemli araçlarını kullanan video geçtiğimiz haftada en çok izlenen viral kampanyalar arasında yer alıyor.

8. Toyota’nın yeni reklamında, 18 insandan oluşan yaratık herkes için bir Prius olduğunu yaratıcı ve masalsı bir şekilde vurguluyor.

9. Haftalarca en çok izlenen viral kampanya olan Dirt Devil, en çok izlenen videolar listesinde bu hafta yeniden yerini almış. Korku filmi klişesi olan şeytan çıkarma ayinini bir elektrik süpürgesi reklamında kullanan reklam insanları güldürmeyi de başarıyor.

10. Bu hafta en çok izlenen kampanyalara Dodge Journey’de eklendi. Bu videoda Dodge’ın dışarı çıkarak belirli ipuçlarını toplamak üzere kurulu oyunu anlatılıyor. Oyunun sonunda başarılı olan bir Dodge kazanacak.

</

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.