Geçmişten bir gün: Stüdyo fotoğrafçılığı üzerine

Genç fotoğrafçı Nuri Bilge Ceylan mesleki motivasyonlarını anlatıyor.

20.04.2017 - 14:59 | Arzu Nilay Kocasu

Geçmişten bir gün: Stüdyo fotoğrafçılığı üzerine

TRT Arşivi’nden ilhamla hazırladığımız Geçmişten Bir Gün serisine, yüzümüzü güldüren yeni bir videoyla devam ediyoruz.

Daha önce Serdar Erener’in 12 Dev Adam’ın hikâyesini anlattığı, sektör duayenlerinin reklam fotoğrafçılığı ve multivizyon üzerine tecrübelerini paylaştıkları ve Vehbi Koç’un nasıl bir baba olduğunu oğlu Rahmi Koç’tan dinlediğimiz üç nadide videonun ardından yolculuğumuza stüdyo fotoğrafçılığı ve fotoğraf dernekleri üzerine bir videoyla devam ediyoruz.

Faris Bilgin, Reha Günay, Muhsin Şenruh, Vartan Çivici, Sabit Kalfagil, Mehmet Bayhan ve Çağatay Karaçizmeli gibi isimlerin yer aldıkları Foto Vizyon’un 1989 tarihli ikinci bölümünde, genç fotoğrafçı Nuri Bilge Ceylan -22.38’inci dakika itibarıyla- kendini neden geleneksel fotoğrafçılığın hizmetine adayamayacağını ve bir fotoğrafçı olarak motivasyonlarını anlatıyor.

Bizler gibi TRT Arşivi’ne göz atmaktan geri duramayan okurlarımıza ufak bir çağrı: Sektörün geçmişine ışık tuttuğunu düşündüğünüz videoları bizimle paylaşın, tüm okurlarımızın arşivden yararlanmasına birlikte vesile olalım.

Kaynak: Trtarsiv.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.