Gaspar’ın büyülü gecesi

Keyifsiz bir zorunluluğun hevesli bir bekleyişe dönüşme hikâyesi.

14.12.2018 - 12:01 | Arzu Nilay Kocasu

Gaspar'ın büyülü gecesi

Aralık ayının karsız geçtiği Güney Yarımküre’de Noel dönemi, yangın ihtimalinin yüksek olduğu zamanlardan biri. Ancak, McCann Santiago CCO’su Jose Ignacio Solari’nin söylediğine göre, Şili’deki itfaiyecilerin onları bu dönemde diğerlerine kıyasla özel kılan bir özellikleri var: Gönüllülük… ve bu gönüllüğün ardında yatan motivasyon ise görev bilinci.

Görevlerinin ülke için bu denli önemli olduğu bir dönemde, her bir itfaiyecinin toplum için yaptığı fedakârlığın altını çizmek istediklerini söyleyen Ignacio Solari, Şili menşeli AVM zinciri Ripley ile birlikte, duygusal bir Noel reklamına imza attı.

Noel arifesinde mesaiye kalması gereken Gaspar Alegria adında bir itfaiyecinin, Noel’i ailesinden ayrı geçireceğini çocuklarına söylemeye hazırlanırken, karısının aklına gelen bir fikirle bu ayrılığı bir çeşit oyuna dönüştürdüğü reklam filmi, bir yandan Şili ve Peru insanının görev bilinciyle topluma katkısının altını çizerken diğer yandan herkesin, koşullar ne kadar can sıkıcı olursa olsun, kendi büyüsünü yaratabileceği mesajını veriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Ripley
  • Reklam Ajansı: McCann Santiago
  • Yapımevi: Punkrobot
  • Yönetmen: Pato Escala, Gabriel Osorio
Kaynak: Clubedecriacao.com.br

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.