MediaCat

Kasparov ve Harford ESOMAR için İstanbul’daydı

Kongre, 77 farklı ülkeden 850 araştırmacıyı bir araya getirdi.

Kasparov ve Harford ESOMAR için İstanbul’daydı

Ana teması ‘Think Big’ olarak belirlenen ve Türkiye Araştırmacılar Derneği‘nin (TÜAD) de destek verdiği organizasyon, tüm dünyadan sektör profesyonellerini bir araya getirdi.

Kongrede Rus satranç şampiyonu Garry Kasparov ve Financial Times yazarlarından Tim Harford‘un da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü 75 önemli isim yer aldı. Toplam 550 şirket yer aldığı etkinlikte ESOMAR Türkiye Temsilcisi ve Barem Research Yöneticisi Doç. Dr. Pervin Olgun şunları ifade etti: “2012’de bu kongre Atlanta’daydı. 2013 kongresi için İstanbul’un seçilmiş olması Türkiye’de bulunan tüm araştırmacıları heyecanlandıran bir karar oldu. ESOMAR Türkiye Temsilcisi olarak ben ayrıca büyük bir gurur da yaşıyorum.”

ESOMAR, 77 farklı ülkeden 850 araştırmacıyı bir araya getirdi.

Yüksek profesyonel standartları geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı misyonunun en önemli unsurlarından birisi olarak gören TÜAD, araştırmacılık mesleğinin en güçlü uluslararası organizasyonu olan ESOMAR’la her anlamda işbirliğini geliştirmeyi ve ESOMAR profesyonel kurallarını yaygınlaştırmayı da oldukça önemsiyor. Dernek, 50 milyar dolara yakın bir büyüklüğe sahip olan küresel araştırma sektörünü bir araya getiren en önemli etkinliklerden biri olan ESOMAR kongresinin ev sahipliği için bu yıl İstanbul’un seçilmiş olmasını, Türkiye tanıtımının yanı sıra Türkiye araştırma sektörünün tanıtımı açısından da oldukça önemli bir fırsat olduğunu söylüyor.

Fotoğraflar: @Finn01 ve @deciphertweets

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.