Garanti, en iyi internet bankası

Garanti Bankası, Global Finance Dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi bireysel internet bankası seçildi.

14.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Garanti Bankası’nın internet şubesi, dünyanın en saygın finans dergilerinden Global Finance tarafından, 2006 yılında da Türkiye’nin En İyi Bireysel İnternet Bankası seçildi. Garanti, Global Finance tarafından yapılan “Dünyanın En İyi İnternet Bankası” değerlendirmesinde, 2000 yılından bu yana 6. kez üst üste ödüle layık görülüyor.

Garanti Bankası, aynı zamanda Kurumsal İnternet Şubesi alanında da Avrupa’nın En İyi Web Sitesi Tasarımı ve En İyi Yatırım Yönetimi Hizmetleri ödüllerini aldı. Garanti Bankası’nın toplam işlemlerinin yüzde 60’ının gerçekleştirildiği ve 670 bin aktif kullanıcıyı aşan internet şubesi; online müşterileri çekme, nitelikli hizmet verme, geniş ürün portföyü, kullanıcı sayısındaki artış ve fonksiyonel web sitesi tasarımı gibi kriterlerlerle değerlendirildi.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İnternet bankacılığı alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerimizin bankacılık işlemlerini en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.