MediaCat

Garanti Bankası’nın yapay zekası Ugi’yle tanışın

Garanti yeni iletişim platformunu hayata geçirdi.

Garanti Bankası’nın yapay zekası Ugi’yle tanışın

Bugün yayınladığı bir bültenle yeni iletişim platformunu hayata geçirdiğini duyuran Garanti Bankası; teknolojisinin tecessümü olan, Wall-e’nin Eva’sından hallice Ugi’yi hedef kitlesiyle buluşturdu. Dertleriyle yalnızlaşan insanlara Garanti Bankası’nın çözümleriyle derman olmaya gelen yapay zeka Ugi’nin Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı ilk filmi takiben kampanya, markanın yeni kahramanına eşlik edecek sürpriz ünlülerle devam edecek.

Reklam filminde yer alan, söz ve bestesi Nil Karaibrahimgil’e ait “Yalnız Değilsiniz” şarkısını dinlemek ve Ugi Oyunu’nu oynamak isteyenler reklam filmini Shazam’layabilirler.

Garanti Bankası, reklam filminin yanı sıra, Ugi’nin hayat bulmasına neden olan marka felsefesine dair fikir verdiği yaklaşık dört dakikalık bir video da yayınladı.

Markanın yeni iletişim platformu hakkında bilgi veren Garanti Bankası Kurumsal Marka yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen’in açıklaması şöyle:

Yeni iletişim platformumuzu birbirinden uzak gibi görünen fakat birlikte geliştiklerinde anlam yaratan “teknoloji” ve “insani değerler” üzerine konumlandırdık. Garanti Bankası olarak, ancak bu iki değer birbirinden beslenerek şekillendiğinde, iyi bir geleceğe doğru yol alacağımıza inanıyoruz.

Garanti ileri teknolojisiyle; akıllı telefon, bilgisayar, şube ve çağrı merkezi aracılığıyla, kısacası müşterileriyle temasa geçtiği her noktada onların hayatını kolaylaştıran bir banka… 20 yıl önce bankacılık ihtiyaçları için şubelere giderken, hayatımıza çağrı merkezleri girdi. Sonra, internet aracılığıyla bankayla ilişki kuruldu. Bunu geçtiğimiz yıllarda, cebe gelen internet ile Cep Şubesi takip etti. Artık Garanti’de cep telefonuyla, sesle paranızı yönetmeniz bile mümkün. Gelecekte, yapay zeka sayesinde, daha pek çok yeni bankacılık hizmetinin hayatımızda yer alacağını öngörebiliyoruz.

Başarılı bir reklam için slogan, müzik ve görsel ikonun yanı sıra iyi bir hikâye kurgulamanın, pazarlama iletişiminin öncelikleri arasında yer aldığını biliyoruz. Ancak başarı, bu öğelerle birlikte içerik olarak da zenginse mümkün oluyor. Aslında güzel görünen bir pasta gibi… Bizim yaptığımız, güzel göründüğü kadar çok da lezzetli bir pasta. Bir banka olarak düşündüğümüzde, bu lezzeti veren unsurlar, müşterimize fayda yaratan ürünler, kaliteli hizmet ve müşteri deneyimi… Bu amaçla Garanti’de, müşterilerimizi markamızı deneyimledikleri her platformda dinliyor ve görüşlerinden besleniyoruz.

Yeni platformumuzda bu faktörlerin hepsini bir araya getirdik. İleri teknolojimizle insan odağında geliştirdiğimiz ürün ve hizmetleri, bu kez yeni bir kahramanla anlatıyoruz. Kahramanımız Ugi’nin, herkesin gönlünü kazanacağına inanıyoruz. Kampanyayla müşterilerimize yanlarında olduklarını hissettirirken, elbette geçmişten bugüne ve geleceğe uzanan öz vaadimiz olan, her zaman beklenenden daha fazlasını verme çabamızı anlatan “Başka bir arzunuz?”, markamızın varlık nedeni olmaya devam edecek.

KÜNYE
Reklamveren: Garanti Bankası
Reklamveren Temsilcileri: Elif Güvenen, Burcu Tokcan, Sinem Görgöz İnnice, Güneş Arslan Ulus, Saba Şimşeker, Ece Gökel, Müge Albayrak
Reklam Ajansı: Alametifarika
Kreatif Direktörler: Odisseas Sevsevme, Ozan Özüm Özbey
Yaratıcı Grup Liderleri: Caner Apaydın, Barış Alkan
Yaratıcı Grup: Deniz Yükselci, Hakan Şılak, Burcu Tokatlı, Nuri Gülver, Gözde Keçeci, Ercan Tarhan
Müşteri İlişkileri: Gökhan Akbay, Başak Tetik
Stratejik Planlama: İdil Aydoğdu Önuçak, Berra Katlav, Melis Güçbilmez
Prodüksiyon: Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Özgür Dağgez
Yönetmen: Bora Egemen
Görüntü Yönetmeni: Stefano Morcaldo
Post Prodüksiyon: Anima & Filimişleri
Müzik: Nilinişleri
Vokal: Mehmet Erdem
Medya Ajansı: Cereyan

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.