Fujitsu Siemens Computers Operasyon Direktörlüğü’ne atama

Fujitsu Siemens Computers, yeni atamalarla Türkiye operasyonlarını güçlendiriyor. Fujitsu Siemens Computers Operasyon Direktörlüğü'ne...

24.02.2009 - 11:18 | MediaCat

Fujitsu Siemens Computers, yeni atamalarla Türkiye operasyonlarını güçlendiriyor. Fujitsu Siemens Computers Operasyon Direktörlüğü’ne İsmail Kalefer atandı.

1988 yılında Ege Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İsmail Kalefer, bilişim sektöründeki kariyerine 1990 yılında IBM Türk Ltd.’de sistem mühendisi olarak başladı. 1990-1996 yılları arasında IBM Türk Ltd.’de sistem mühendisi ve ürün yöneticisi pozisyonlarında görev alan Kalefer, 1996’dan itibaren Integra Yazılım A.S. şirketinde satış müdürü olarak çalıştı. Kalefer, 1997 – 2000 yılları arasında ise HP’de kurumsal müşteri temsilcisi olarak görev aldı. 2000 yılında sistem entegratörü Vestel Danışmanlık (T- Systems)’da Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda çalışmaya başlayan Kalefer bir yıl sonra Siemens Business Solutions’ta satış müdürü pozisyonunda hizmet verdi.

Kalefer 2002 yılından, Fujitsu Siemens Computers Operasyon Direktörlüğü görevine atanmasına kadar kariyerine CPG Telekomünikasyon İletişim Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü olarak devam etti.

Fujitsu Siemens Computers tamamıyla Fujitsu’nun oluyor

Fujitsu Limited ve Siemens AG, Kasım ayında yaptıkları ortak açıklama ile Siemens’in Fujitsu Siemens Computers’da sahip olduğu %50 oranındaki hissesinin Fujitsu tarafından satın alınması kararını duyurmuşlardı. İki şirket, satın alma işlemlerini ve ilgili yasal onay süreçlerini, 1 Nisan 2009 tarihinde tamamlayacak.

Bu satın alma ile birlikte FJ Group’un yaratacağı sinerjiyle şirket küresel iş operasyonlarını daha da genişletme imkanına kavuşacak. Ayrıca Fujitsu Group, şirketin EMEA’daki güçlü müşteri tabanını ve gelişmiş Ar-Ge kapasitesini de devralmış olacak. Devir işlemi tamamlanana dek, Fujitsu Siemens Computers iki ortaklı yapısıyla faaliyetlerini sürdürecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.