Fransız kanal çığlığınızı bağışlamanızı istiyor

Canal+, sürekli eşinin çığlığını duymak zorunda kalan kadının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

19.03.2014 - 17:50 | Ali Kuru

Canal+, sürekli eşinin çığlığını duymak zorunda kalan kadının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Fransız televizyon kanalı Canal+, oldukça ilginç bir sosyal sorumluluk kampanyası yürütüyor. Sadece tek bir kişiyi hedefleyen kampanyada kanal, izleyicilerinden ‘çığlıkları’nı bağışlamalarını istiyor.

Projenin çıkış noktasını, yaygın kullanımı nedeniyle prodüksiyon sektöründe ‘Wilhelm çığlığı’ olarak anılan çığlık efekti kaydı oluşturuluyor. İlk kez 1951 yılında ‘Distant Drums’ adlı filmde kullanılan kayıttan bugüne kadar 200’ün üzerinde filmde yararlanılmış.

Oldukça popüler kayıtla ilgili sorun ise, kaydı gerçekleştiren seslendirme sanatçısı Sheb Wooley vefatının ardından yalnız kalan eşi Linda Dotson Wooley‘in kaydı televizyonu hemen her açısında duymak zorunda kalması. Üzerinde yarattığı etki nedeniyle sadece haberleri izleyebilen, eşinin ölümünün ardından neredeyse hiç dizi ya da film izleyemeyen kadının feryadına Canal+ özel bir sosyal sorumluluk kampanyası ile cevap veriyor. Kampanya için oluşturulan internet sitesi ile izleyicilerden çığlıklarını bağışlamaları isteniyor ve elde edilen kayıtlar mevcut yapımlarda Sheb Wooley efsanevi kaydı ile değiştiriliyor.

Çığlığınızı bağışlayarak Linda’ya yardım etmek isterseniz leavewilhelmalone.com‘u ziyaret ederek katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.