Frank Ribery’den pembe panter şov

Ünlü orta saha oyuncusu Frank Ribery, Nike'ın yeni reklam filminde pembe kramponlarıyla adeta Pembe Panter şov yapıyor...

24.11.2008 - 12:00 | MediaCat

Ünlü orta saha oyuncusu Frank Ribery, Nike’ın yeni reklam filminde pembe kramponlarıyla adeta Pembe Panter şov yapıyor. 1960 ve 1970’lerdeki Pembe Panter televizyon şovunun açılışını anımsatan filmde orijinal şovdaki pembe araba da bulunuyor.

Aralarında Franck Ribery, Andrei Arshavin, Hatem Ben Arfa ve Marco Materazzi gibi isimlerin de bulunduğu, Avrupa’nın en yetenekli futbolcularının giyecekleri ve sahalara bambaşka bir renk getirecek yeni Mercurial Vapor Rosa’nın reklam filminde Frank Ribery Pembe Panter’e benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Film “Frank 7” plakalı pembe spor bir arabanın görüntüye gelmesiyle başlıyor. Ardından Ribery’yi sahada pembe kramponlarıyla top koştururken görüyoruz.

Genelde sahalarda pek rastlanmayan bir renge sahip olan yeni Mercurial Vapor krampon, bağcıkların olduğu bölümü sarmalayan beyaz renkli Swoosh logosu haricinde tamamen pembe tasarlandı. İtalya’da hazırlanan krampon, estetik görüntüsüyle sahalarda kendini gösterecek ve beraberinde akıllara şu soruyu taşıyacak: Pembe giyecek kadar cesur musun?

Bu son derece yenilikçi krampon, etkileyici pembe rengin yarattığı beklenmedik etki ve vurguyla radikal bir değişimden geçti. Nike tasarım ekibi, kramponu giyecek oyuncuların hızına ve yeteneğine uyum sağlayacak bir renk seçmek için çalıştı ve sonuçta ortaya üzerindeki beyaz Swoosh logosu haricinde tamamen pembeye bürünmüş Mercurial Vapor Rosa çıktı.

Krampondaki pembe renge, devrim yaratacak ve büyük ses getirecek estetik bir görüntü ve hızı artıran teknik unsurlar eşlik ediyor. Futbolcuların hızına hız katmak ve onlara hızlı bir top hakimiyeti sunmak amacıyla tasarlanan yeni Mercurial Vapor, düşük tabanlı bir ivme ve çok yönlü yer tutuş özelliği sağlayan patentli Vapor Traction Sistemine sahip. Krampondaki EVA parça, topuğa nazikçe oturarak, ayakların dengede kalmasına yardımcı olurken, TPU/Glass Fiber topuk parçası, kramponun kayma riskini en aza indiriyor ve tüy kadar hafif bir denge sunuyor. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde ise kramponun ayaklara rahat bir his verdiği ve oyunun hızını istenilen düzeyde tuttuğu görülüyor.

İlk kez bundan on yıl önce piyasaya sürülen Mercurial Vapor futbol kramponunun yeniden tasarlanmasının tek bir amacı var: Futbolcuların, hedefe giden en hızlı yolu bulmalarına yardımcı olmak. Mercurial Vapor ilk çıktığında futbol ayakkabıları sektöründe bir devrim yaratmıştı; bu devrim bugün de devam ediyor. İlk olarak futbolun fenomen ismi Ronaldo için hazırlanan Mercurial Vapor, aralarında Cristiano Ronaldo, Didier Drogba ve Robinho’nun da bulunduğu günümüzün en hızlı ve en nitelikli golcülerinin tercihi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.