MediaCat

FIC Türkiye yeni üst yönetim yapısını açıkladı

Pay TV ve ulusal kanal operasyonunun birlikte yürütülmesi kararından sonra, yeni yönetim yapısı da belli oldu.

FIC Türkiye yeni üst yönetim yapısını açıkladı

Fox International Channels (FIC) Avrupa ve Afrika Başkanı Jan Koeppen tarafından yapılan açıklamanın ardından, FIC Turkey’in Pay TV ve ulusal kanal operasyonunu yürüten Fox International Channels Güneydoğu Avrupa ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Theiler bugün yeni organizasyonun üst yönetim yapısını açıkladı.

Theiler, “Türk pazarının lider ulusal kanallarından FOX ve FIC Turkey bünyesinde bulunan 9 tematik kanalın Fox International Channels şemsiyesi altında bir araya gelmesi ile operasyonumuz daha da güçlenecek. Bu yeni yapı ve marka portfolyosunun reklamverenler ve içerik üreticilerini cezbetmesinin yanında çalışanlarımız için de bir ilham kaynağı olacağı inancındayız. Türk medyasında yaratıcılık alanında mükemmelliyetçi bir referans noktası oluşturmamıza önderlik edecek yeni üst yönetim kadrosunu açıklamaktan oldukça gurur duyuyoruz” diye konuştu.

FIC Turkey’in Theiler tarafından yönetilecek yeni üst yönetim kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

 • Cenk Soner yeni organizasyonda COO görevini üstleniyor. Operasyon & IT, platform kanal satış ve insan kaynakları departmanlarını yönetecek. Buna ek olarak, finans, hukuk & uyum departmanları da lokal olarak Cenk Soner’e raporlayacak.
  • Operasyon & IT, Necip Kırçın tarafından yönetilecek.
  • Platform kanal satış, Timur Altop tarafından yönetilecek.
  • İnsan kaynakları ve organizasyon, Nilay İşsevenler tarafından yönetilecek.
  • Finans Hakan Etuş tarafından yönetilecek ve doğrudan FIC Avrupa ve Afrika CFO’su Alberto Matassino’ya raporlayacak.
  • Hukuk ve uyum, Zeynep Yaman tarafından yönetilecek ve doğrudan FIC Avrupa SVP Baş Hukuk Danışmanı Gabriella Dore’ye raporlayacak.
 • Ulusal Kanal (FOX) içerik departmanı Şebnem Aşkın tarafından yönetilecek.
 • Tematik kanallar (FOXLIFE, FX, FOXCRIME, FOXSPORTS, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Nat Geo People, 24Kitchen ve BabyTV) içerik departmanı Yadigar Belbüken tarafından yönetilecek.
 • Reklam satış departmanı, Mehmet İçağasıoğlu tarafından yönetilecek.
 • Haber ve spor departmanı, Doğan Şentürk tarafından yönetilecek.
 • Pazarlama departmanı, Burçin Gülşen tarafından yönetilecek, sırasıyla Ömer Meral ve Evren Ünal tarafından yönetilen kreatif ve dijital medya departmanlarını da kapsayacak.

Atamalar bugünden itibaren yürürlüğe giriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.