MediaCat

Fortis’in global yönetimine Türk transfer

Fortis Genel Müdür Yardımcısı Bülent Nur Özkan, Fortis Türkiye’den Fortis’in global yönetimine

Fortis’in global yönetimine Türk transfer

Fortis Genel Müdür Yardımcısı Bülent Nur Özkan, Fortis Türkiye’den Fortis’in global yönetimine son eklenen isim oldu. Bülent Nur Özkan, bu atamayla birlikte hem Türkiye’deki ticari bankacılık operasyonlarından, hem de Fortis’in dünya çapındaki ticari bankacılık pazar payını ve toplam gelirlerini artırmadan sorumlu olacak.

Fortis’in Dışbank’ı satın almasının ardından Fortis Türkiye Genel Müdürü Faik Açıkalın, Fortis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Kaan Cesur ve Fortis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Ermert olmak üzere Fortis’in global yönetimine Türkiye’den üç yönetici dahil olmuştu.

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan evli bir çocuk babası Bülent Nur Özkan, bankacılık kariyerine 1987 yılında Yapı Kredi’de başladı ve 13 yıl boyunca Yapı Kredi’de farklı yöneticilik görevlerinde bulundu.

1996-2000 yılları arasında Yapı Kredi Leasing ve Yapı Kredi Düsseldorf AG’de yönetim kurulu üyeliği yapan Özkan, 2000 yılında Dışbank’a katıldı. Özkan, Dışbank’ın Fortis tarafından satın alındığı 2005 yılından bu yana Fortis Türkiye’de ticari bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Öte yandan, Fortis Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari ve Özel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hans De Backer de, Fortis Belçika Ticari Bankacılık yönetimine atandı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.