MediaCat

Fizikle gelen kaos

Çek sivil toplum örgütünden köy çocuklarının eğitimi için eğlenceli bir yardım çağrısı.

Fizikle gelen kaos

Yardım amacıyla yolu Küçük Tibet’e düşen Çek gönüllüler, arkalarında bir fizik kitabı bırakıp ülkelerine döner. İçi görsellerle dolu fizik kitabını bulan köylü çocuklar âdeta büyülenir, ellerine geçen her parçayı fizik uğrunda feda eder ve tüm köyü deney alanına çevirir. Her saat yeni bir olayla karşılaşan köylüler ise kaostan nasıl kurtulacaklarını bilemez. Peki, bu küçük köyün derdine kim derman olabilir?

Küçük Tibet bölgesindeki bir köyde çocukların düzenli olarak bilim eğitimi alması için kolları sıvayan sivil toplum örgütü Brontosaurus, fizikten kimyaya, biyolojiden enformasyon teknolojilerine kadar farklı alanlara özel sınıflarla donattığı okulun inşaatını bu yaz tamamlıyor. Örgüt, eğitimci ihtiyacını ise bilim insanlarına seslendiği eğlenceli filmiyle karşılamayı düşünüyor.

Ağustos ayından itibaren kapılarını açacak okulda herhangi bir disiplinde 14 gün süreyle eğitim verecek gönüllüler aranıyor. Küçük Tibet’e gideceklerden yerel öğretmenlere laboratuvar ekipmanları hakkında eğitim vermeleri de bekleniyor. Bir diğer yardım seçeneği ise okullara ekipman bağışlamak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.