MediaCat

Filli Boya’dan kadın istihdamına destek

Filli Kadın Ustalar projesi başlıyor.

Filli Boya’dan kadın istihdamına destek

Türkiye’deki kadın istihdamına katkıda bulunarak hem kadınların hem de ülkenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Filli Boya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile birlikte yeni bir projeye imza attı.

Boya özellikleri, boyama teknikleri ve malzeme eğitimi başlıkları altında alacakları teknik ve uygulamalı beş günlük eğitimin ardından girdikleri sınavda başarılı olan kadınların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alarak birer boya ustası olmalarını hedefleyen proje, başlangıç itibarıyla Denizli, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ ve Van’da; ilerleyen dönemlerdeyse tüm Türkiye’de hayata geçirilecek.

20 ila 50 yaşındaki tüm kadınların İŞKUR üzerinden başvurabilecekleri proje kapsamında yılsonuna kadar istihdam edilmesi planlanan yaklaşık 300 kadın, MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerini aldıktan sonra, Filli Boya’nın ustalara özel hazırladığı sadakat programı Filli Ustalar’a da üye olabilecekler.

KÜNYE
Reklamveren: Filli Boya
Reklam Ajansı: Kurtarılmış Bölge
Yapım Şirketi: Kala Film
Yönetmen: Cemal Alpan
Görüntü Yönetmeni: Deniz Eyüboğlu
Post Prodüksiyon Şirketi: 1000 Volt
Müzik: Fahir Atakoğlu
Seslendiren: Itri Koşar

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.