Filli Boya’dan Çanakkale Zaferi’ni yeniden yaşatan proje

#tarih dergisiyle güçlerini birleştiren marka, 18 Mart 1915 günü yaşananları dakika dakika sosyal medyaya taşıyor.

18.03.2021 - 17:51 | MediaCat

Betek Boya markalarından Filli Boya, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kapsamında bir sosyal medya projesine imza attı.

#tarih dergisi işbirliğiyle hayata geçirilen projede 18 Mart 1915 günü yaşananlar, fotoğraflarla birlikte, Filli Boya ve #tarih dergisinin sosyal medya hesaplarından dakika dakika paylaşılıyor. 18 Mart 1915 günü saat 08:15’te İngiliz mayın tarama gemilerinin bölgeyi taradığı ancak mayınla karşılaşmadıklarını rapor ettiği paylaşımla başlayan proje, 18:45’te donanmanın Çanakkale Boğazı’nın tamamen terk etmesiyle tamamlanacak.

2019 yılında  Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde Zafere Selam projesini de hayata geçiren marka, proje kapsamında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan’daki Şehitlikler ve Şehitler Abidesi, Dur Yolcu silüeti, alanda toplam sekiz köye yayılmış 2 bin 100 gazi köy evleri ve köy okulları gibi birçok alanın, özgün yapısı ve Çanakkale ruhu korunarak, Tarihi Alan Başkanlığı ile birlikte bakımlarını da gerçekleştirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.