FİBA Grubu’nda bayrak değişimi

Hüsnü Özyeğin, yönetim kurulu başkanlığını Murat Özyeğin'e devretti.

23.10.2019 - 14:43 | MediaCat

FİBA Grubu'nda bayrak değişimi

12 ülkede 67 şirketi ve 13 bin çalışanıyla faaliyet gösteren FİBA Holding ve FİNA Holding’in dün düzenlenen genel kurullarında Murat Özyeğin, babası Hüsnü Özyeğin’den liderliği devralarak yönetim kurulu başkanlığına getirildi. Ayşecan Özyeğin Oktay ise FİBA Holding ve FİNA Holding’in yönetim kurulu başkan yardımcısı oldu. Grubun onursal başkanı unvanını alan Hüsnü Özyeğin, Fibabanka’daki ve Credit Europe Moskova’daki yönetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdürecek.

Kariyerinde 50 yılı geride bıraktığını ve FİBA Grubu’nun temellerini 32 yıl önce Finansbank’ı kurarak attığını belirten Hüsnü Özyeğin, “Ülkemize güçlü bir finansal altyapı, önemli tesisler ve nitelikli eğitim kurumları armağan ettiğimiz dolu dolu bir 32 yıl geçirdik. FİBA Grubu olarak bizi çok gururlandıran pek çok başarıya imza attık. En önemlisi de bu başarılar, sadece iş sonuçları değil, grubumuza dünya çapında itibar kazandıran, iş dünyası tarihimize geçen ve ülkemize çok büyük yatırım çeken işlerdi” dedi.

Konuşmasında yıllardır fiilen devam eden bir liderliğin adını bugün koyduklarını belirten Hüsnü Özyeğin, “Murat Özyeğin işlerin içine doğdu, işlerle büyüdü. 2003 yılından beri de grubumuzda çalışıyor. Finansbank’ın satışı sonrası grubumuzun stratejik ve mali dönüşümünde güçlü bir sorumluluk üstlendi. Kendisi, başta liman işletmeciliği, yenilenebilir enerji, varlık yönetimi ve madencilik sektörlerinde gruba büyük fayda sağlayan, doğru yatırım kararlarına imza attı, iyi bir lider oldu. Bu kararı alırken, grubumuzun sürdürülebilirliğinin gelecek nesilleri de kapsaması için uzmanlarla birlikte son bir yıl içinde yoğun olarak çalıştık. Bu çerçevede, bugün çok büyük bir gurur ve mutlulukla, holdinglerdeki yönetim kurulu başkanlığı görevlerimi Murat Özyeğin’e devrediyorum. Kızım Ayşecan Özyeğin Oktay’ın da yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak bu sorumluluğu paylaşması, gururumu ve güvenimi daha da artırıyor” diye konuştu.

12 ülkede faaliyet gösteren grubun başkanlığına gelmekten büyük gurur duyduğunu söyleyen FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin ise, “Lise yaz tatillerimde bankada vezne çalışanlarıyla para sayarak, zırhlı araçta para taşıyarak başladığım ve üniversiteden hemen sonra yurtdışında yatırım bankacılığıyla devam ettiğim iş hayatımın bugünkü noktaya evrilmesi benim için büyük bir onur. Stratejik bakış açısını, başarmak için çok çalışmayı, sürdürülebilirliği gözetmeyi ve üretmekten mutlu olmayı babamdan öğrendim. Grupta çalıştığım 16 yılda pek çok başarıya imza attık. Bundan sonra da kardeşim Ayşecan Özyeğin Oktay ve tüm yöneticilerimizle birlikte grubumuz ve ülkemiz için daha iyisini yapmak üzere, var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.